Mimo, że dni są coraz cieplejsze, temperatury w nocy wciąż stwarzają realne zagrożenie dla osób narażonych na zamarznięcie. W trosce o zdrowie osób bezdomnych policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni prowadzili wczoraj działania skierowane na bezpieczeństwo osób bezdomnych. Podczas akcji sprawdzali, jak takie osoby się czują i oferowali pomoc.

Gdyńscy policjanci każdego dnia kontrolują pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Noce w dalszym ciągu charakteryzują się niskimi temperaturami, dlatego cieplejsze dni nie mogą uśpić czujności mundurowych, którzy na co dzień troszczą się o tych najbardziej potrzebujących.

Wczoraj stróże prawa wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzili działania, podczas których sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas akcji sprawdzali pustostany, garaże, ogródki działkowe, altanki czy piwnice. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy, mundurowi i pracownicy socjalni proponowali im przejazd do ośrodków, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, otrzymać czystą odzież i nocleg.

Pamiętajmy, aby za każdym razem reagować na cudzą krzywdę zwłaszcza wobec tych, którzy szczególnie teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub przekazać informację za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie jest niezwłocznie sprawdzane przez policjantów.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę podczas kontroli pustostanu.