Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W piątek funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości. Policjanci zwracali też uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Od rana w piątek na gdyńskich ulicach trwały działania krajowe pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przez cały dzień prowadzili wzmożone kontrole z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych.

W działaniach udział wzięło 38 funkcjonariuszy. Mundurowi skontrolowali 103 pojazdy, a w 54 przypadkach dotyczyły przekroczenia prędkości. Kierowcy, którzy zignorowali przepisy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W trakcie działań funkcjonariusze drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz skontrolowali 2 osoby, kierujące bez uprawnień. Mundurowi wystawili też 10 mandatów za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.