Miniony weekend był wyjątkowy dla zawodniczek i zawodników gdyńskiego KS Badminton School, którzy z powodzeniem walczyli na kilku frontach w różnych częściach kraju.

Ogromny sukces osiągnęła Lena Jachimek, która wywalczyła złoty medal w grze podwójnej (w parze z Kają Ziółkowską) podczas rozgrywanego w podwarszawskim Józefosławiu Grand Prix Polski młodzików młodszych. Jest to jeden z najważniejszych i najmocniej obsadzonych turniejów w sezonie. Dodatkowo Lena dołożyła 4. miejsce w grze pojedynczej. W Józefosławiu, w kategorii junior młodszy, wystąpił również Antoni Jabłoński, który zajął 11. miejsce w grze pojedynczej oraz 10. miejsce w grze mieszanej (w parze z Rużaną Cybulką).

W równolegle rozgrywanym turnieju w Gdańsku 1. miejsce w kategorii do lat 11 wywalczyła Antonina Wnuk. 4. miejsce w tej samej kategorii przypadło Kalinie Pniewskiej. Antonina występowała również ze starszymi zawodniczkami w kategorii do lat 13, w której zajęła miejsce 5-6. W kategorii do lat 9 srebrny medal wywalczył Maciej Pniewski, a w kategorii do lat 11 na najniższym stopniu podium stanął Radosław Kapitan, który swoją przygodę z badmintonem rozpoczął zaledwie trzy miesiące temu!

Ostatnim bardzo ważnym wydarzeniem był inauguracyjny mecz KS Badminton School w I lidze badmintona. Gdyński zespół pokonał ABRM Rakiety Olsztyn 5:2. To bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi pojedynkami i ważny krok do osiągnięcia założonych przez sezonem celów.

Wydarzenia oraz wyniki osiągnięte przez naszych zawodników po raz kolejny pokazują, że idziemy w dobrym kierunku, a zaproponowany przez nas system szkolenia przynosi pożądane efekty serdecznie gratulacje dla całej ekipy! Trzymamy kciuki za kolejny sukcesy – mówi Łukasz Komar z KS Badminton School w Gdyni.