Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Depilacja laserowa – rozwiązanie dla wymagających

Nadmierne owłosienie jest problemem pojawiającym się u przedstawicieli obu płci. Z tym, że to zazwyczaj kobietą bardziej przeszkadza. Właśnie dlatego decydują się one na jego usuwanie. Najbardziej popularne metody można podzielić na trwałe i czasowe.

Depilacja laserowa – czym różni się od innych metod?

Depilacja laserowa wyróżnia się jedna najważniejszą cechą. Mianowicie jest to trwałe usunięcie owłosienia, a nie jedynie czasowe. Do tej drugiej kategorii zaliczają się wszystkie inne znane nam i bardzo popularne metody. Zalicza się do nich maszynka do golenia, która zapewnia stosunkowo najmniej trwały rezultat. Kolejną jest depilacja przy użyciu kremu do golenia. Nałożony na skórę ma za zadanie rozpuścić włos i ułatwić jego usunięcie. Tutaj efekt będzie podobny jak w przypadku zastosowania maszynki. Na dłużej wystarcza zastosowanie pincety, ale jej użycie jest czasochłonne i oceniane jako bolesne. Podobnie kolejne dwie metody, czyli zastosowanie wosku i depilatora. Tutaj efekt potrafi utrzymać się kilka tygodni, ale po tym czasie należy zabieg powtórzyć. Tylko depilacja laserowa sprawia, że kłopot z owłosieniem można uznać za niebyły.

Depilacja laserowa – charakterystyka działania

Depilacja laserowa wykonywana jest w wysokiej klasy salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Sprzęty, na którym pracują przeszkolone osoby różnią się od siebie parametrami, ale ich specyfika działania zostaje taka sama. Mianowicie głowica przyłożona do skóry na skutek uruchomienia zaczyna wysyłać wiązkę światła. Ta dostaje się do struktur włosa. Na skutek czego dochodzi do zjawiska termolizy. Mowa tutaj o termicznym uszkodzeniu mieszka włosowego. No i to w zasadzie wszystko. Na skutek takiego działania włos nie odrasta. By jednak całkowicie zniszczyć struktury wszystkich włosów należy zabieg wykonać kilkukrotnie.

Depilacja laserowa – dla kogo i jak często?

Na początek odpowiedź na drugie pytanie. Mianowicie jak często? Depilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w serii. Odstępy między każdą sesją wynoszą zazwyczaj sześć tygodni, a jedna wizyta trwa około piętnastu minut. Można ją odbyć np. w salonie https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ . Dla kogo jest depilacja laserowa? Z całą pewnością zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dla wszystkich tych, którym owłosienie przeszkadza np. jest go za dużo lub występuje w miejscach bardzo widocznych (nad górną wargą u kobiet). Często jest również tak, że osoby, które decydują się na depilację borykają się ze stanami zapalnymi po innych metodach usuwania owłosienia, a także wrastającymi włoskami.