Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Co warto przywieźć z wakacji na Pomorzu?

Bardzo wielu Polaków nie wyobraża sobie innego miejsca na wczasy poza Morzem Bałtyckim. Nie ma w tym nic dziwnego - choć pogoda bywa kapryśna a woda nie rozpieszcza swoją temperaturą, nasze polskie morze zachwyca pięknymi widokami a przy tym oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Region Pomorza obfituje bowiem w miejsca warte zobaczenia. Wybierając się tu warto jednak wiedzieć co ze sobą przywieźć by pamiątki i upominki dla bliskich po raz kolejny nie okazały się masową produkcją z Chin. Podpowiadamy więc, co warto kupić.

Książki - bogactwo wiedzy o Pomorzu

Jeśli kochamy Pomorze i chcemy wiedzieć o nim jak najwięcej zamiast standardowych pamiątek w postaci figurek czy obrazków przywieziemy ze sobą książki. Nie brakuje bowiem pozycji, które opowiadają o bogatej historii tego regionu, przybliżają nam postacie nieodłącznie z nim związane oraz traktują o zwyczajach, tradycjach i smakach Pomorza, które warto poznać. Wybór jest naprawdę spory. Decydując się na zakup pięknego albumu możemy zawsze wrócić do odwiedzanych w czasie wakacji miejsc. Jeśli zaś postawimy na książkę o historii lub zwyczajach możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Książki o Pomorzu to również doskonały pomysł na upominek dla bliskich, którym chcielibyśmy przybliżyć miejsce, w którym spędzamy wakacje.

Wyjątkowe pamiątki

Zamiast masowo produkowanych kubków, obrazków czy magnesów, które powstają tysiące kilometrów od Pomorza wybieramy pamiątki, które tworzone są przez lokalne firmy znające specyfikę regionu. Możliwości jest naprawdę sporo. Wyroby gliniane, torby na zakupy czy dekoracje nawiązujące np. do kaszubskich i kociewskich motywów ludowych, przepiękne, ręcznie wykonywane pocztówki czy plakaty z najbardziej charakterystycznymi atrakcjami Pomorza to tylko niektóre z propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Co z najmłodszymi?

Nie od dziś wiadomo, że to przede wszystkim dzieci czekają na pamiątki i upominki z wakacji. Często jednak zdarza się tak, że decydujemy się na zakup zabawki, która kompletnie nie jest związana z regionem, w którym przebywaliśmy. Nie musi tak jednak być. Na rynku znajdziemy obecnie gry planszowe i książeczki, które nawiązują do zabytków Pomorza lub języka kaszubskiego. To wyjątkowe podarunki, które będą kojarzyć się z miejscem wakacji a jednocześnie poszerzą wiedzę malucha.

Słowem, poszukując pamiątek i upominków z Pomorza warto patrzeć nieco szerzej. Poza standardowymi propozycjami, które znajdziemy na każdym straganie możemy bowiem trafić na prawdziwe perełki, które z pewnością sprawią radość i pozwolą nam przenieść się ze wspomnieniami na Pomorze.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.