Fasadowe konstrukcje aluminiowe

Konstrukcje fasadowe są niezwykle powszechnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku budynków znajdujących się w centrum wielkich miast. Wieżowce wykonane w całości ze szklanych fasad są stałym elementem wielkomiejskich zabudów, dlatego na rynku pojawia się co raz więcej producentów specjalizujących się w tego typu systemach. Tradycyjne elewacje tynkowe nie prezentują się tak zjawiskowo jak szklane powierzchnie, które stopniowo wypierają przestarzałe techniki budownictwa.

Jeśli decydujemy się na wyposażenie swojego domu lub obiektu użytku publicznego w oszklone konstrukcje aluminiowe, Warszawa jest miastem z wieloma możliwościami wyboru. Jeśli nie jesteśmy ze stolicy to nic straconego. W wielu innych polskich miastach znajdziemy punkty z bogatym asortymentem jeśli chodzi o stolarkę aluminiową.

Zalety fasad aluminiowych

Fasady, których bazę konstrukcyjną stanowią profile aluminiowe są popularne ze względu na wysoką jakość parametrów technicznych wykorzystywanego tworzywa. Aluminium jest bowiem bardzo solidnym materiałem budowlanym, który posiada wiele zastosować w zakresie budownictwa. Jest to tworzywo niezwykle wydajne i wytrzymałe. Na jego stabilność wpływa całkowita odporność na rdzewienie, co gwarantuje nam bezpieczeństwo i zadowolenie z perfekcyjnego wyglądu konstrukcji przez wiele lat użytkowania. Nawet zmienne warunki pogodowe jak intensywne opady deszczu, burze czy gradobicia nie wpływają negatywnie na strukturę aluminiowej konstrukcji, czego nie można powiedzieć o profilach drewnianych czy metalowych.

Wartością dodaną aluminiowych elementów fasadowych jest ich bogate wzornictwo. W zależności od potrzeb klientów, producenci po uprzednich ustaleniach nadają profilom dowolny kolor spośród setek dostępnych odcieni z podstawowej palety. Dzięki temu bez problemu możemy uzyskać efekt wysoce zadowalający i wpasowujący się w ogólną estetykę danego obiektu.

Aluminium jest tworzywem plastycznym, któremu możemy nadawać dowolne formy. Cecha ta jest bardzo pożądana jeśli chodzi o realizację nowoczesnych projektów architektonicznych, które często wykorzystują bryły o niestandardowych kształtach. Użycie aluminiowych profilów wysokiej jakości umożliwia urzeczywistnienie najbardziej skomplikowanych wizji artystycznych.

Oprócz stabilnej konstrukcji, systemy fasadowe wymagają również wykorzystania szkła o niestandardowych właściwościach. W ścianach słupowo-ryglowych najczęściej używa się szkła hartowanego, odpornego na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jego wytrzymałość i powierzchnia niewrażliwa na zarysowania sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie wewnątrz budynków ze szklaną fasadą.

Fasady aluminiowo-szklane są również sposobem na zaoszczędzenie z tytułu ogrzewania i oświetlenia. Duże, przeszklone powierzchnie są świetnym rozwiązaniem na równomierne naświetlenie pomieszczeń. Warto również zdecydować się na innowacyjne konstrukcje dachowe i świetliki powstałe w oparciu o systemy fasadowe. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i pozwala na dodatkowe doświetlenie budynku. Ponadto szyby o wysokiej przepuszczalności energii słonecznej w połączeniu z doskonałym uszczelnieniem spojeń konstrukcji zapobiegają uciekaniu ciepłego powietrza na zewnątrz i zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku. Szklana fasada stanowi również warstwę ochronną przed hałasami dobiegającymi z ruchliwej ulicy.

Aluminiowe konstrukcje fasadowe – gdzie szukać?

Aluminiowe systemy fasadowe są ogólnodostępne. W internecie znajdziemy mnóstwo producentów z całej Polski, którzy zajmują się nie tylko produkcją, ale również montażem konstrukcji aluminiowo-szklanych.