Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Zapewne wszyscy z nas widzieli chociaż raz ogłoszenia salonów masażu w okolicy. Mało kto korzysta z takich usług, często dlatego, że pod tym szyldem ukryta jest agencja towarzyska, a to już zupełnie inna para kaloszy. Nie mamy w ten sposób do czynienia z fizjoterapeutami, tylko osobami, które się pod nich podszywają. Z tego też względu ludzie czasami próbują dawać ogłoszenia w Internecie, że zatrudnią takiego specjalistę na… wieczór kawalerski lub wieczór panieński, bo po prostu oczekują, że dana osoba przyjdzie i będzie im umilać czas niczym striptizer. Nie trzeba chyba mówić, że prawdziwych fizjoterapeutów takie postawienie sprawy doprowadza do szału.

Tymczasem masaż przeprowadzony przez prawdziwego specjalistę może mieć bardzo dobroczynny wpływ na nasze ogólne zdrowie oraz samopoczucie. Rzadko zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że intensywny tryb życia, jaki prowadzimy, jest generatorem stresu. Stres z kolei wyzwala kortyzol, który zatruwa nasze mięśnie. Z tego też powodu niejednokrotnie czujemy nerwobóle czy napięcie mięśniowe, a z tym poradzić sobie może tylko osoba, która przeszła odpowiednie szkolenie.

Zresztą, fizjoterapeutą nie zostaje się po kilku lekcjach masażu. Osoba uprawniona do wykonywania tego zawodu (w myśl prezydenckiej ustawy) musi mieć za sobą kilka lat studiów lub nauki w technikum. Jest to drugi proces samodoskonalenia się, po którym dopiero można wykonywać zawód prawidłowo i z poczuciem obowiązku. Na szczęście mamy co do tego możliwości, musimy je tylko odkryć.

 

Sprawdzony fizjoterapeuta ulży twojemu bólowi

Niejednokrotnie słyszymy w telewizji, że dany lek przeciwbólowy dociera do źródła bólu i je niweluje. Nic bardziej mylnego. Leki mogą mieć działanie przeciwzapalne, ale działają tylko na krótką metę, a te przeciwbólowe potrafią być do tego niezwykle toksyczne dla wątroby. Żeby uniknąć takich nieprzyjemnych powikłań, należy kierować się nie do sklepu po kolejną paczkę paracetamolu, ale do fizjoterapeuty lub lekarza. Tylko oni będą w stanie nam pomóc w takiej sytuacji i tylko oni tak naprawdę dotrą do owego źródła bólu.

Gdzie jednak rezyduje taki idealny fizjoterapeuta? Gdynia to duże miasto i nie będziemy przecież chodzić po ulicy i szukać. Najlepiej najpierw sprawdzić opinie w Internecie i dowiedzieć się, z kim będziemy mieli do czynienia. Często bowiem bywa tak, że niesprawdzeni ludzie są problematyczni. Właśnie dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy mamy do czynienia ze sprawdzonym fizjoterapeutą – nigdy nie wiemy, na kogo trafimy.