Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Klasyczne czy nowoczesne? Z jednym źródłem światła, a może paroma punktami? W neutralnych kolorach czy przyciągające uwagę intensywnymi barwami? Lampy wiszące możemy znaleźć w sklepach w różnych wariantach do wyboru. To kapitalna propozycja do każdego salonu?

Salon jako serce domu pełni różnego rodzaju funkcje. To tam wypoczywamy po pracy i w wolne weekendy, rozmawiamy z bliskimi, urządzamy imprezy. Właśnie dlatego za tymi funkcjami powinno podążać także odpowiednie oświetlenie salonu.

W salonie świetnie sprawdzają się różnorodne lampy wiszące, które najczęściej stosowane są jako główne oświetlenie we wnętrzu, na przykład z oferty. Jakie lampy do salonu tego rodzaju będą najlepszym zakupem?

Cechy dobrej lampy do salonu:

  • dostosowana do aranżacji wnętrza – wpisująca się w dany styl
  • zapewniająca jasne oświetlenie – wyposażona w klosze dobrze rozprowadzające światło po całym wnętrzu
  • wykonana z wysokiej jakości materiałów – może posłużyć na długi czas
  • łatwa do utrzymania w czystości – aby wyglądać dobrze na lata

Wobec tego wtedy, gdy chcemy kupić lampy wiszące do salonu, warto zwrócić uwagę na powyższe porady!

Lampy wiszące w salonie – wybierz idealny model!

Jeśli chcesz zdecydować się na zakupienie lampy sufitowej wiszącej, w sklepach można znaleźć różnego rodzaju modele. Przy poszukiwaniu tych odpowiednich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na styl aranżacji wnętrza, aby lampa była dopasowana do naszego pomysłu na przestrzeń.

Lampy wiszące – idealny wybór do salonu

Pamiętajmy także o tym, że do salonu możemy wybrać zarówno jedną lampę, jak również kilka lamp, na przykład dwie lampy wiszące nowoczesne. Jedna lampa może znajdować się nad częścią wypoczynkową, natomiast druga nad stołem w strefie jadalnianej. Najlepiej jako lampy wiszące nad stół nadają się lampy jednopunktowe, które posiadają długi kabel – można podwiesić je wtedy nad blatem stołu.

Rodzaje lamp wiszących do salonu:

  • żyrandol – dekoracyjna lampa wisząca 5 punktowa, 3 punktowa lub z inną liczbą punktów świetlnych, można dopasować ją do wnętrz nowoczesnych i klasycznych
  • lampa z jednym punktem świetlnym – może być wyposażona w klosz metalowy, szklany, papierowy, wyplatany z trawy, z tworzywa sztucznego
  • żarówka na dekoracyjnym sznurze w oplocie – minimalistyczna propozycja do nowoczesnych przestrzeni
  • lampa z punktami świetlnymi umieszczonymi szeregowo – dobrze nadaje się nad podłużne stoły

Oczywiście, to tylko kilka propozycji, gdy chodzi o lampy wiszące do salonu, ponieważ w sklepach możemy znaleźć także innego rodzaju oświetlenie do salonu.

Kupujesz lampy do salonu? Dobierz odpowiednie źródła światła!

Gdy chcemy zdecydować się na wiszące lampy przeznaczone do salonu, warto również zwrócić uwagę na źródło światła, które ma być zastosowane w lampie. Dzisiaj do wyboru mamy różne rodzaje żarówek. Co wybrać?

Najlepszym wyborem będzie żarówka ledowa, która jest jednocześnie energooszczędna oraz bardzo trwała. Takie żarówki możemy dopasować do każdej lampy z dużym albo małym gwintem. Są dostępne w różnych barwach światła – ciepłej, neutralnej oraz chłodnej (zimnej).

Warto także zaznaczyć, że w sklepach możemy znaleźć lampy z wbudowanymi diodami LED, które są niewymienne. Biorąc jednak pod uwagę wieloletnią trwałość diod ledowych, takie oświetlenie może posłużyć nam na długi czas.

Lampy wiszące do salonu – kupuj także przez internet!

Efektowne lampy wiszące doskonałe także do salonu można zakupić dzisiaj nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet – bez potrzeby wychodzenia z domu!

Sklepy internetowe oferują nam obecnie pełną gamę interesujących lamp wiszących, które sprawdzą się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Z dostępnym asortymentem można zapoznać się już teraz!