Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Współpraca Szkoły Podstawowej nr 44 oraz Gdyńskiej Akademii Siatkówki układa się wzorcowo, czego efekty widoczne są gołym okiem. Gdy w weekend młode siatkarki rywalizowały w II Memoriale im. Jana Bobczyka, wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk, podczas odsłonięcia pamiątkowej tablicy wybitnego pedagoga i triathlonisty, ogłosił dobrą nowinę. Od roku szkolnego 2019/2020 w „czterdziestce czwórce” będzie mogła powstać klasa sportowa o profilu siatkarskim.

Po rozmowach z dyrektorem SP nr 44 Andrzejem Bodnarem oraz prezesem UKS Gdyńskiej Akademii Siatkówki Karolem Ciemińskim jesteśmy przekonani, że to dobry ruch w stronę poszerzenie sportowej oferty naszego miasta. Byłaby to pierwsza w historii Gdyni taka klasa – wyjaśnia wiceprezydent Marek Łucyk.

Warunkiem utworzenia oddziału jest ścisła współpraca (lub jej nawiązanie) z klubem sportowym oraz wystąpienie do wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia Bartosza Bartoszewicza o udzielenie stosownej zgody. Liczebność klasy nie może być mniejsza niż 24 uczniów.
– To wspaniała wiadomość, która może być zwieńczeniem trzyletniej pracy. Podziękowania dla zawodniczek i zawodników, rodziców, działaczy i sympatyków klubu. To nasz wspólny sukces – dodaje Ciemiński.

Obecnie w Szkole Podstawowej nr 44 trenują cztery sekcje dziewcząt oraz jedna chłopców. Poza mini siatkówką roczników 2006-10, w klubie swój talent rozwijają juniorki, kadetki oraz młodziczki. Drużyny z dwóch ostatnich grup wiekowych w ostatni weekend wystąpiły w II Memoriale im. Jana Bobczyka – wybitnego gdyńskiego nauczyciela, wychowawcy młodzieży, triathlonisty czy kaskadera, który w 2002 roku opuścił ziemski padół.

W sobotę na parkiecie mogliśmy ekscytować się rywalizacją kadetek. Do walki stanęło osiem zespołów z północnej Polski, w tym dwie ekipy UKS Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Pierwsza z nich zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie rewelacyjnej drużynie ze Stężycy. Skład podium uzupełniła Aleksandria Aleksandrów Kujawski.

Nazajutrz, zaraz po odsłonięciu Tablicy Pamięci Jana Bobczyka, na parkiecie zameldowały się młodziczki. Tym razem gdynianki okazały się mniej gościnne niż w sobotę i były najlepsze w pięciodrużynowej stawce. W pokonanym polu siatkarki z miasta z morza i marzeń zostawiły m.in.: Gedanię (II miejsce) oraz Kadrę Województwa Pomorskiego rocznik 2005 (III miejsce). MVP turniej uznano jedną z gospodyń – Kingę Gużyńską.