Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem turnieju Fernando Morientes, Legenda FIFA, i Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, odwiedzili Łódź, która – podobnie jak Gdynia – będzie areną dziesięciu meczów mistrzostw. 

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to wspaniałe doświadczenie. Dojście do półfinału tej imprezy w 1995 roku, u boku takich piłkarzy jak Raúl, Michel Salgado, Iván de la Peña i Joseba Etxeberria, żeby wspomnieć tylko kilku, to jeden z najważniejszych momentów w mojej karierze – mówi Fernando Morientes.
– O pasji Polaków do futbolu dużo się dowiedziałem od mojego kolegi z Liverpoolu Jerzego Dudka, a teraz sam mogę się przekonać jak ciężko pracuje Zbigniew Boniek, który też jest przecież piłkarską legendą, aby ten turniej stał się wielkim świętem futbolu. Jestem przekonany, że polscy kibice będą chętnie pojawiać się na trybunach, bo Mistrzostwa Świata FIFA U20 to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć wielkie talenty światowej piłki. Tym bardziej, że bilety są w bardzo przystępnych cenach – kontynuuje były hiszpański napastnik. I dodaje: – Poza tym, że taki turniej daje okazję zobaczyć gwiazdy przyszłości, to jest on również ciekawy z tego powodu, że jest bardzo otwarty, wiele zespołów pojawi się tutaj z ambicjami przebicia się jak najdalej – dodał Morientes.

To wielki zaszczyt dla polskiej rodziny piłkarskiej i całego mojego kraju, móc organizować turniej FIFA U20 World Cup. Przygotowania do mistrzostw idą planowo i jestem przekonany, że w maju i czerwcu goście z całego świata będą zadowoleni z pobytu w Polsce – zapowiada Zbigniew Boniek.
Każde z Miast-Gospodarzy ma do zaoferowania coś szczególnego i każde sprawi, że te Mistrzostwa utkwią nam na długo w pamięci. Zachęcam wszystkich kibiców do zakupu biletów, delektowania się występami najlepszych młodych piłkarzy świata oraz przeżywania wyjątkowej atmosfery prawdziwego piłkarskiego święta – dodaje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziś (16 kwietnia) od godziny 13:00 dostępna będzie dodatkowa pula biletów, na wszystkie 52 mecze, włącznie z finałem i wszystkimi meczami grupowymi Polaków. O wejściówki można aplikować na stronie: pl.fifa.com/u20worldcup/organisation/ticketing/

Bilety dostępne są w dwóch kategoriach, a ceny zaczynają się już od 10 złotych. Pełna lista cen:

Visa, Oficjalny Partner FIFA, jest preferowaną metodą płatności przy sprzedaży wszelkich biletów przez FIFA.

Fani mogą wydrukować bilety w domu, co oznacza, że każdy kto nabędzie wejściówki na stronie FIFA.com/tickets/U20WC będzie mógł je ściągnąć i wydrukować ze swojego biletowego konta. Każdy bilet zawiera specjalny kod, który będzie sprawdzany przy wejściu na stadion. Na obiektach nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek.

Od wprowadzenia Mistrzostw Świata FIFA U-20 w 1977 roku już ponad 13 milionów fanów z całego świata pojawiło się na stadionach, aby obejrzeć w akcji wielkie talenty, takie jak: Diego Maradona, Lionel Messi, Thierry Henry, Luis Figo, Paul Pogba, czy Antoine Griezmann.