Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Dokładnie 37 dni pozostało do rozpoczęcia Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019. W Gdyni rozegranych zostanie aż 10 meczów. Na ulicach miasta pojawiają się pierwsze zwiastuny piłkarskiego święta.  Zakupu biletów na turniejowe spotkania nie warto odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ cieszą się one dużym zainteresowaniem, a decyduje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Wielu kibiców świeżo w pamięci ma jeszcze emocje związane z losowaniem grup Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019, które w lutym odbyło się w Gdynia Arenie, a już wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz turnieju.
Bez wahania możemy stwierdzić, że Gdynia jest gotowa na przyjęcie wschodzących gwiazd światowego futbolu – deklaruje Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I kontynuuje: – W minioną sobotę, podczas meczu Arki, zadebiutowała wysokiej jakości murawa. Będzie ona służyć również reprezentacjom, które zagrają na Stadionie Miejskim. Na ulicach Gdyni pomału czuć już klimat piłkarskiego święta: wywieszone zostały flagi oraz plakaty przypominające o zbliżającym się turnieju. Mistrzostwami żyjemy również w internecie.

Na stronach www.gdyniasport.pl oraz www.gdynia.pl, a także na kanałach Gdyńskiego Centrum Sportu w mediach społecznościowych, można znaleźć mnóstwo informacji i ciekawostek o Mistrzostwach Świata FIFA U20.
Od dwóch tygodni przybliżamy mieszkańcom i kibicom reprezentacje, które zagrają w Gdyni. Skupiamy się nie tylko na aspektach sportowych, ale również na przykład tych kulturowych. Za nami już tygodnie poświęcone Francji i Mali, dziś zaczynamy „tydzień włoski” – relacjonuje Rafał Klajnert. – W planach mamy wiele ciekawych inicjatyw, dzięki którym turniej nie będzie ograniczał się jedynie do czasu spędzonego na stadionie. Przygotowujemy między innymi wydarzenie, podczas którego dosłownie posmakujemy mistrzostw. Na ulicy Świętojańskiej wystawią się gdyńscy restauratorzy, którzy zaserwują kuchnie krajów, goszczących w Gdyni podczas mundialu. Niespodzianek będzie o wiele więcej! – dodaje.

10 meczów w Gdyni
Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019 odbędą się od 23 maja do 15 czerwca w sześciu polskich miastach: Gdyni, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Tychach. W turnieju rywalizować będą 24 drużyny. W niespełna miesiąc odbędą się 52 mecze.

Na Stadionie Miejskim w Gdyni rozegranych zostanie 10 spotkań: od fazy grupowej, przez mecz 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, aż do meczu o trzecie miejsce. W pierwszej fazie turnieju nad Bałtykiem wystąpią reprezentacje: Francji, Włoch, Meksyku, Japonii, Ekwadoru, Mali oraz Arabii Saudyjskiej.

Zamów bilety już teraz
Warto pospieszyć się z zakupem wejściówek na mecze Mistrzostw Świata FIFA U20. Atrakcyjny terminarz i ceny (już od 10 złotych) sprawiają, że zainteresowanie jest ogromne. Na ponad miesiąc przed rozpoczęciem turnieju, sprzedanych zostało ponad 100 tysięcy biletów.

Do wizyty na polskich stadionach zachęca między innymi Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski, który sam ma na koncie występ w Mistrzostwach Świata FIFA U20, wrzucił na swoje profile w mediach społecznościowych zdjęcia, poprzez które zaprasza do aktywnego uczestnictwa w zbliżającym się turnieju.

Wejściówki na mecze można kupić wyłącznie poprzez oficjalną platformę internetową: FIFA.com/tickets/U20WC. Bilety, z których każdy zawiera unikalny kod i będzie sprawdzany przy wejściu na stadion, można wydrukować w domu. Co istotne, sprzedaż nie będzie prowadzona w kasach.

Odkryj gwiazdy futbolu
Mistrzostwa świata do lat 20 rozgrywane są od 1977 roku. To jeden z najważniejszych turniejów w kalendarzu rozgrywek piłkarskich, który wykreował takie gwiazdy jak: Diego Maradona, Luis Figo, Ronaldinho, Lionel Messi, Paul Pogba, Antoine Griezmann czy Harry Kane.
– Jakie nazwiska wyryją się w pamięci kibiców dzięki turniejowi, który rozegrany zostanie w Polsce, przekonamy się już wkrótce. Z pewnością warto przyjść na stadion nie tylko po to, by rozkoszować się piłkarskim widowiskiem, ale również, aby za kilka lat móc pochwalić się, że widzieliśmy wielkie gwiazdy futbolu w akcji jako pierwsi – zachęca dyrektor GCS.

Wszystkie szczegóły związane ze zbliżającymi się mistrzostwami można znaleźć na stronie: fifa.com/u20worldcup, dostępnej również w języku polskim.

MECZE MISTRZOSTW ŚWIATA FIFA U20 POLSKA 2019 W GDYNI

Faza grupowa
  • 23 maja, 18:00: Meksyk 🇲🇽 – 🇮🇹 Włochy
  • 25 maja, 18:00: Francja 🇫🇷 – 🇸🇦 Arabia Saudyjska
  • 26 maja, 15:30: Meksyk 🇲🇽 – 🇯🇵 Japonia
  • 28 maja, 20:30: Arabia Saudyjska 🇸🇦– 🇲🇱 Mali
  • 29 maja, 18:00: Ekwador 🇪🇨 – 🇲🇽 Meksyk
  • 31 maja, 18:00: Mali 🇲🇱 – 🇫🇷 Francja
Faza grupowa
  • 2 czerwca, 17:30: mecz 1/8 finału
  • 8 czerwca, 17:30: ćwierćfinał
  • 11 czerwca, 17:30: półfinał
  • 14 czerwca, 20:30: mecz o III miejsce