Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wypożycz ebooka w Bibliotece Gdynia. W kwietniu weszły nowe zasady – zobacz jakie!

Od kilku lat czytelnicy Biblioteki Gdynia mogą wypożyczać również książki elektroniczne. Do tej pory do ich dyspozycji była biblioteczka Legimi. Teraz doszedł nowy operator. Zmienią się też niektóre zasady korzystania z kodów Legimi. Sprawdź, co się zmieniło.

Co nowego z Legimi?

Przede wszystkim, aby mieć możliwość korzystania z kodów potrzebna jest Karta do kultury. To nie ulega zmianie. Natomiast od kwietnia nie wystarczy pobrać kodu od bibliotekarza – miłośnicy ebooków będą musieli je „wypożyczyć”, tak, jak papierową książkę. To oznacza, że informacja o skorzystaniu z kodu będzie odnotowana na koncie czytelniczym. Każdy czytelnik będzie mógł pobrać jeden kod co 30 dni. Ważne też by aktywować go do dnia wskazanego na otrzymanym kodzie.

Każdy kod działa na dwóch urządzeniach. Więc możecie na przykład w domu czytać na czytniku, a w drodze do pracy na telefonie komórkowym. Książki z biblioteczki Legimi można czytać na urządzeniach z oprogramowaniem Android i IOS.

Nasbi/Osbi wchodzi do Biblioteki Gdynia

Od kwietnia czytelnicy Biblioteki Gdynia mają również możliwość korzystania z usług NASBI/OSBI. NASBI, czyli Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa. To zbiór literatury specjalistycznej z różnych dziedzin – od informatyki przez prawo i biznes po rozwój osobisty. Natomiast OSBI to Ogólnopolska Sieciowa Biblioteka Internetowa, która gromadzi literaturę popularną, poradniki, literaturę podróżniczą i przewodniki. Znajdzie się tu też trochę beletrystki. Platforma działa na systemie Android i aby z niej korzystać potrzebne jest połączenie z Internetem. Aby móc skorzystać z zasobów NASBI-OSBI pobierz kod dostępu od bibliotekarza, następnie zarejestruj się na platformie KLIK i wpisz otrzymany kod. Od teraz prze trzydzieści dni masz dostęp do zasobów cyfrowej biblioteki.

O szczegóły pytaj bibliotekarza.