Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

We wtorek odbyła się konferencja prasowa przed startującymi w najbliższy weekend rozgrywkami Lotto Ekstraklasy. Podsumowano okres przygotowawczy piłkarzy Arki Gdynia oraz przedstawiono sponsora głównego, który razem z partnerem strategicznym Miastem Gdynia zagości wiosną na koszulkach meczowych zawodników.

Za piłkarzami Arki blisko miesiąc przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy. W tym czasie zespół przebywał na zgrupowaniu w Turcji, gdzie rozegrał pięć sparingów. Zadowolony z tego okresu jest szkoleniowiec Zbigniew Smółka, który na spotkaniu z dziennikarzami zapewnił, że plan sportowy został zrealizowany w stu procentach.

Prezes Wojciech Pertkiewicz przedstawił zaś sponsora głównego klubu. Została nim firma bukmacherska LV BET, z którą poszerzono dotychczasowe warunki współpracy, i która obok logotypu Miasta Gdynia zagości wiosną na koszulkach meczowych.
Analiza dotychczasowej współpracy jasno pokazała, że przynosi ona korzyści zarówno dla Klubu, jaki i dla sponsora. Decyzja dotycząca rozszerzenia współpracy to wyraz wzajemnego zaufania, docenienia dotychczasowej rzetelności i widoków na rozwój. Fakt, że od najbliższego meczu na koszulkach zaistnieje logo LV BET to sygnał, że Arka jest klubem godnym zaufania, stabilnym i będącym solidnym nośnikiem marketingowym – powiedział Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia.

Kolejną nowością jest pojawienie się logotypu miasta na strojach treningowych. Od początku tego roku „Gdynię” można zatem zobaczyć już nie tylko podczas oficjalnych spotkań, ale i na zajęciach piłkarzy.
– To dla nas bardzo dobra wiadomość. Miasto od wielu lat jest dla Arki istotnym partnerem, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że jego logotyp obecny będzie teraz nie tylko na kompletach meczowych, ale również i treningowych. Dla nas to kolejny krok do przodu we współpracy z klubem – przyznał Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Pierwszy wiosenny mecz Arka rozegra już w najbliższą niedzielę, kiedy to na Stadionie Miejskim w Gdyni podejmie Koronę Kielce. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30.