Poznaliśmy rozstrzygnięcie konkursu „Mistrz Kibicowania” organizowanego w ramach Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Najwięcej punktów uzbierała Szkoła Podstawowa numer 51, drugie miejsce zajęła SP nr 17, a na najniższym stopniu podium zameldowała się SP nr 29. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymały fundusze na zakup sprzętu sportowego.

Do premierowej odsłony zabawy zgłosiły się cztery placówki. Każda z nich otrzymała własną strefę kibicowania, znajdującą się wzdłuż ulicy Świętojańskiej. Od pomysłowości uczniów zależało, w jaki sposób zagospodarują wydzielony obszar, a także w jaki sposób będą wspierać biegaczy.

Zwycięzcę konkursu wyłoniło głosowanie uczestników biegu głównego na 10 km, którzy wypełniając ankietę w Profilu Zawodnika przyznawali punkty placówkom biorącym udział w zabawie. Ostatecznie, najwięcej „oczek” uzbierała Szkoła Podstawowa nr 51, druga była SP nr 17, a trzecia SP nr 29. Tuż za podium uplasowała się SP nr 44.

Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Kolejna placówka, na ten sam cel,  dostała 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a czwarta – 500 zł.

Następna okazja do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz Kibicowania” już podczas Biegu Europejskiego, zaplanowanego na 13 maja.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.