Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu z zapartym tchem śledziliśmy występy bobsleistów WKS Floty Gdynia. Choć od tego czasu nie minął jeszcze nawet miesiąc, my już mamy propozycję dla tych, którzy chcieliby pójść w ślady Krzysztofa Tylkowskiego oraz Łukasza Miedzika i reprezentować Polskę na najważniejszych imprezach sportowych na świecie. W ramach akcji #drogadoPekinu2022 Polski Związek Bobslei i Skeletonu poszukuje przyszłych zawodniczek oraz zawodników. Testy sprawnościowe odbędą się w sobotę od godz. 12:30 na krytej bieżni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Aby do nich przystąpić należy wypełnić formularz.

Przypomnijmy, że „czwórka”, z Łukaszem Miedzikiem w składzie, w Pjongczangu zajęła 13. miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii polskich bobslei na zimowych igrzyskach olimpijskich. Nieco gorzej spisał się drugi z reprezentantów WKS Floty Gdynia – Krzysztof Tylkowski, który startując wraz z Mateuszem Lutym w rywalizacji „dwójek” musiał zadowolić się 24. lokatą.

Polski Związek Bobslei i Skeletonu nie zamierza tracić czasu, który pozostał do kolejnych igrzysk w 2022 roku w Pekinie. W sobotę w godzinach od 12:30 do 14:30 na krytej bieżni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędą się testy sprawnościowe zawodników i zawodniczek, którzy w przyszłości chcieliby reprezentować Polskę na najważniejszych imprezach sportowych na świecie. 

Aby wziąć udział w testach #drogadoPekinu2022 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.  

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.