Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Polski Związek Piłki Nożnej nie mógł wyobrazić sobie lepszego prezentu na stulecie działalności. W przyszłym roku w naszym kraju odbędą się mistrzostwa świata do lat 20! Taką decyzję podjęli w Bogocie przedstawiciele FIFA. Tym samym, zaledwie dwa lata po UEFA EURO U21, Polska zorganizuje kolejną wielką imprezę piłkarską. W aplikacji złożonej przez PZPN jako jedno z miast gospodarzy wskazana została Gdynia.

Członkowie FIFA Council nie mieli wątpliwości, komu powierzyć organizację najważniejszego młodzieżowego turnieju roku. Wydarzenie chciały gościć również Peru oraz Indie, które przed dwoma laty zorganizowały mistrzostwa świata do lat 17.

Start piłkarskiego święta planowany jest na przełom maja i czerwca 2019 roku. Oficjalną aplikację o organizację mistrzostw świata do lat 20 PZPN złożył w listopadzie ubiegłego roku. Wśród obiektów wytypowanych przez związek znalazł się Stadion Miejski w Gdyni.

Zaufanie jakim obdarzył nas Polski Związek Piłki Nożnej jest sporym wyróżnieniem i jednocześnie wyzwaniem. Jestem jednak spokojny, że mu sprostamy – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. – Dzięki organizowaniu wielkich imprez, od lat zdobywamy niezbędne doświadczenie. Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczne piłkarskie święto: najwyższy poziom sportowy oraz fantastyczną zabawę na trybunach. Świadomość, że już za kilkanaście miesięcy czekają nas podobne emocje, napawa ogromną radością – dodaje.

Gdynia była współgospodarzem Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. W opinii zagranicznym obserwatorów, kibiców oraz samych piłkarzy, miasto znakomicie wywiązało się z postawionych zadań. Na Stadionie Miejskim w Gdyni mogliśmy podziwiać reprezentacje: Macedonii, Portugalii oraz Hiszpanii, a tym samym indywidualne popisy tak utalentowanych graczy jak: Marco Asensio, Saul Niguez czy Renato Sanches.

Za organizację UEFA EURO U21 otrzymaliśmy najwyższe noty i jestem przekonany, że równie dobrze spiszemy się w przyszłym roku – zapowiada dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – To kolejna mistrzowska impreza, którą będziemy mieli zaszczyt gościć. Dopiero co cieszyliśmy się z decyzji IAAF o przyznaniu Gdyni organizacji mistrzostw świata 2020 w półmaratonie, a za kilka miesięcy czekają nas mistrzostwa świata w klasie 505. Z kolei w przyszłym roku będziemy gościć nie tylko wschodzące gwiazdy piłki nożnej, ale też najlepszych młodych żeglarzy globu. Ta imponująca lista mówi sama za siebie. Gdynia żyje sportem i dowie się o tym cały świat!

W mundialu U20 wystąpią 24 zespoły: gospodarz, po cztery drużyny z Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz strefy CONCACAF (Ameryka Środkowa, Północna i Karaiby), dwa miejsca przypadną ekipom z Oceanii, a najwięcej, bo aż pięć reprezentacjom europejskim.
Ostatnie mistrzostwa świata do lat 20 rozegrano w Korei Południowej od 20 maja do 11 lipca 2017 roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.