Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W sobotę Piotr Biankowski dokona rzeczy mrożącej krew w żyłach. I to dosłownie. Rekordzista Polski w pływaniu ekstremalnym, punktualnie o godzinie 11, wskoczy do Zatoki Gdańskiej, aby zmierzyć się z dystansem 678 metrów. Wszystko w ramach charytatywnego wyzwania Fundacji Ronalda McDonalda, której konto zasili ponad 32 tysiące złotych. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 10:30 na terenie Mariny Gdynia. 

Piotr Biankowski to rekordzista kraju w lodowej mili. W lutym zeszłego roku były rugbista Arki Gdynia przepłynął 1650 metrów w 27 minut i 51 sekund. Tym razem jednak, to nie sam zainteresowany decydował, z jakim dystansem przyjdzie mu się zmierzyć. 

Do 10 marca można było wpłacać pieniądze na konto fundacji Ronalda McDonalda, a każdy metr kosztował 50 złotych. Ostatecznie zebrano ponad 32 tysiące złotych, co oznacza, że Biankowski będzie miał do przepłynięcia 658 metrów. 

Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, prowadzonych w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wszystkich, którzy na własne oczy chcieliby zobaczyć w akcji rekordzistę Polski zapraszamy do Mariny Gdynia w sobotę o godzinie 10:30. Kwadrans później zgromadzonych gości przywita prezydenta miasta Wojciech Szczurek, a punktualnie o godz. 11 rozpocznie się wielkie wyzwanie Piotr Biankowskiego!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.