Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oficjalnie zainaugurował trzecią kadencję Rady Sportu. Uroczyste posiedzenie odbyło się w sali konferencyjnej Gdynia Areny. Przewodniczącym Rady wybrano dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Marka Łucyka.

– Jako samorządowcy chcemy korzystać z mądrych rad praktyków, którzy na  co dzień realizują projekty sportowe, bo pozwala to podejmować lepsze decyzje – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. I dodaje: – Bardzo się cieszę, że to właśnie Marek Łucyk będzie przewodniczącym rady. To osoba doświadczona, wyposażona w imponującą i fachową wiedzę. Dzięki tej aktywności będzie mógł jeszcze skuteczniej realizować politykę sportową miasta.

Nowy przewodniczący rady zapowiada wytężoną pracę. – Mam nadzieję, że podczas rozpoczynającej się właśnie kadencji, zrobimy bardzo dużo dla gdyńskiego sportu. Jest mnóstwo planów i pomysłów, które konsekwentnie będziemy realizować – zdradza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Przedstawiciele Prezydenta Miasta Gdyni:
Marek Łucyk – Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu; pełniący funkcję Przewodniczącego Rady;
Joanna Zielińska – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Sportu;
Jarosław Kłodziński – Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni;
Rafał Klajnert – Zastępca Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu;
Przemysław Dalecki – Zastępca Dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu;
Marek Prusak – Dyrektor Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni;
Marek Ambrosiewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 im. Lotników Polskich w Gdyni.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych:
Agnieszka Bibrzycka – Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki;
Tomasz Bobryk – Stowarzyszenie Inicjatywa Arka;
Przemysław Czoków – Klub Sportowy Delfin;
Tomasz Kożuchowski – Uczniowski Klub Sportowy Chylonia;
Radosław Maślak – Stowarzyszenie Klub Sportowy „biegamyrazem.pl”.

Gdyńska Rada Sportu została powołana przez prezydenta Wojciecha Szczurka w czerwcu 2014 roku. Obecna kadencja jest już trzecią. Poprzednia trwała od grudnia 2015 roku do listopada 2017 roku.  W obecnym składzie Rada Sportu będzie pracować przez trzy lata. Tworzą ją przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji realizujących zadania z zakresu sportu – osoby z wieloletnim dorobkiem, doświadczeniem, zaangażowaniem oraz pasją na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i rozwoju sportu w Gdyni.

Rada Sportu jest organem inicjującym, konsultacyjnym i opiniodawczym w sprawach dotyczących organizacji i koordynacji działań w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Do jej zadań należy w szczególności opiniowanie projektów uchwał Rady Miasta Gdyni dotyczących rozwoju kultury fizycznej i sportu, projektu budżetu w części dotyczącej sportu, projektów decyzji o przyznaniu nagród i wyróżnień za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym, programów rozwoju bazy sportowej na terenie Gdyni, planów imprez sportowych i rekreacyjnych organizowanych na terenie Gdyni wspieranych finansowo z budżetu miasta, inspirowanie działań w sferze ogólnie pojętej kultury fizycznej i wszelkie inne działania mające na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gdyni.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.