Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Infrastruktura sportowa w Gdyni nieustannie się rozwija. Powstają siłownie „pod chmurką”, budowane są nowe boiska, a już istniejące są modernizowane. Kolejne obiekty sportowe otwarto właśnie w dwóch gdyńskich dzielnicach.

Przy Szkole Podstawowej nr 40 w Chyloni przy ul. Rozewskiej zmodernizowano dwa boiska asfaltowe. Starą asfaltową nawierzchnię zastąpiła nowa nawierzchnia poliuretanowa. W ramach prac dostarczono i zamontowano również nowe elementy wyposażenia: trybuny, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa oraz wykonano ogrodzenie z piłkochwytów. Dodatkowo wokół boiska ułożono chodnik z kostki betonowej.

Na osiedlu przy ul. Powstania Śląskiego w Redłowie w ramach Budżetu Obywatelskiego powstała natomiast nowa siłownia zewnętrzna. Kolejna gdyńska siłownia „pod chmurką” wyposażona została w sprzęt pozwalający na rozwój różnych partii mięśni, idealnie sprawdzający się podczas rehabilitacji, rozgrzewki czy lekkiego treningu. Wśród zainstalowanych urządzeń znalazły się: orbitrek i biegacz, wyciąg górny i wyciskanie siedząc, wioślarz i prasa nożna, wahadło i twister oraz podciąg nóg i drabinka.

W najbliższym czasie Gdyńskie Centrum Sportu zamierza zrealizować kilkadziesiąt inwestycji sportowych. W planach znajduje się m.in.: modernizacja boisk przyszkolnych i budowa nowych placów do ćwiczeń.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.