Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

 Lekkoatletyczny weekend-pełen zmagań, podczas PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2018, już za zawodnikami K. L. „Gdynia”. Rekord życiowy 3.90m w skoku o tyczce kobiet U18 i progresja o 50cm ( w porównaniu do sezonu 2017 ) pozwolił wywalczyć v-ce Mistrzostwo Polski Karolinie Wejman (01). Dla Karoliny, to kolejny udany start z nowym rekordem życiowym w sezonie halowym. Druga z podopiecznych trenerki Bogusławy Klimaszewskiej Martyna Poręba (02), która debiutuje w tej kategorii wiekowej skakała tylko 10cm mniej niż wynosi jej rekord życiowy – tym razem wynik 3m dał jej miejsce dziesiąte. Jednakże w tej kategorii wiekowej Martyna ma jeszcze rok czasu, żeby pokazać, na co na prawdę ją stać.

Dzięki bardzo dobrym wynikom uzyskiwanym przez zawodniczki Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” – Agnieszka Kaszuba (w poprzedni weekend skoczyła 4.25m – rekord życiowy)  Karolina Wejman , zostały zaproszone na Szczeciński Miting Skoku o Tyczce. Karolina po zaliczeniu pierwszej wysokości w kolejnej próbie atakowała 3.91m co byłoby jej nowym rekordem życiowym – tym razem się nie udało, ale przed Karoliną jeszcze start w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Agnieszka Kaszuba bez problemu zaliczyła wysokość 4.11m. Następnie atakowała wynik wyższy niż jej rekord życiowy – 4.31m – niestety tym razem się nie udało. Obie zawodniczki będą rywalizować w Finale Skoku o Tyczce podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w Toruniu już w najbliższą sobotę 17.02.

Trzymajmy kciuki, aby był to kolejny świetny występ Gdyńskich Tyczkarek.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.