Mrzeżyno_2017_gimnastyka_artystyczna3Z Pucharu Polski Seniorek i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek w Mrzeżynie gdyńskie gimnastyczki wróciły z workiem medali. Natalia Wiśniewska została Mistrzynią Polski w wieloboju.

W ostatni weekend października odbyły się w Mrzeżynie Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek i IV edycja Pucharu Polski seniorek w gimnastyce artystycznej. W wieloboju triumfowała Natalia Wiśniewska z „Jantar” Gdynia, która zajęła także pierwsze miejsce w: finale z obręczą i finale z piłką oraz czwarte w układzie z piłką.

Zdobywczyni brązowego medalu w wieloboju Kornelia Pacholec z SGA Gdynia zajęła także pierwsze miejsce w: finale z maczugami i finale z wstążką oraz ósme miejsce w finale z obręczą.

Wysokie szóste miejsce w wieloboju zajęła Victoria Kozłowska z „Jantar” Gdynia, która później w układzie z piłką zdobyła brązowy medal. Viktoria zajęła także czwartą pozycję w układzie z obręczą i piątą w układzie z maczugami.

Pozostałe zawodniczki SMS w wieloboju zajęły następujące miejsca: Martyna Truszkowska (19.), Wiktoria Wójtowicz (22.), Natalia Lidzbarska (24.), Malwina Brzezińska (32.) i Daria Rutkowska (37.).

W kategorii seniorek w IV edycji Pucharu Polski bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kozioł z SGA Gdynia, która zwyciężyła w wieloboju oraz w klasyfikacji poszczególnych przyborów (obręcz, piłka, maczugi i wstążka ).

Julia Wiśniewska z „Jantar” Gdynia zdobyła drugie miejsce w układzie z obręczą, drugie miejsce w układzie z wstążką i trzecie w układzie z piłką.

Wszystkie startujące gdyńskie gimnastyczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.