Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Gdynia Aerobaltic_konferencja (1)Trzy dni efektownych pokazów lotniczych, wystawa statyczna na lotnisku w Kosakowie oraz dwa razy więcej samolotów, w tym również maszyn bojowych – to tylko część atrakcji, które wzbogacą przyszłoroczną edycję Gdynia AEROBALTIC 2018 powered by LOTOS-Air BP. W środę 6 grudnia podczas specjalnej konferencji prasowej zapowiedziano wielki powrót pokazów lotniczych do Gdyni już w sierpniu 2018 roku!

Już za nieco ponad osiem miesięcy odbędzie się druga edycja najbardziej wyczekiwanej lotniczej imprezy na północy Polski Gdynia AEROBALTIC 2018 powered by LOTOS-Air BP. W dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 roku niebo nad Gdynią ponownie opanują najlepsi piloci akrobacyjni. Organizatorzy, zachęceni sukcesem pokazów lotniczych, które odbyły się w sierpniu 2017 roku, zapowiadają rozszerzenie formuły imprezy.

O powodzeniu pierwszej edycji świadczą nie tylko frekwencja oraz entuzjastyczne oceny uczestników, ale również fakt, że w tym czasie w trójmiejskich hotelach zajętych było ponad 99 procent dostępnych miejsc. W opinii widzów szczególnie zachwycające były pokazy nocne z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych.

Specyfika Gdyni sprawiła, że możliwa była organizacja takiego programu pokazów, który trudno byłoby zrealizować gdzie indziej. Rozległy akwen wodny, plaża z bogatą infrastrukturą, a do tego bezpieczne i w pełni dyspozycyjne lotnisko przekonały nas do wybrania tego właśnie miasta na gospodarza naszego wydarzenia. Niewiele jest miejsc nie tylko w Europie, ale i na świecie, tak dobrze nadających się do organizacji tego typu pokazów lotniczych – mówi organizator Sebastian Golus z firmy Aeropact.

Tym samym Gdynia stała się ważnym punktem na europejskiej mapie festiwali lotniczych. Specyfika pokazów powoduje, że Gdynia AEROBALTIC nie konkuruje z innymi imprezami tego typu w Polsce, ale je uzupełnia, stanowiąc prawdziwą atrakcję dla fanów lotnictwa oraz tysięcy turystów odwiedzających miasto. Wpisuje się to w generalną strategię miasta, chcącego w pełni wykorzystać swoje unikatowe warunki. – Pokazy lotnicze to element bogatej oferty wakacyjnej, skierowanej do mieszkańców i gości. Gdynia ma fenomenalne warunki: jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce i fantastyczny bulwar. Nie ustajemy w wysiłkach, by te walory jak najpełniej wykorzystać – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

To właśnie unikalność miejsca oraz gorące przyjęcie ze strony publiczności spowodowały, że przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w nowej, rozszerzonej formule. Najważniejsze będzie wydłużenie czasu trwania imprezy do trzech dni. – Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować widzom dwukrotnie więcej statków powietrznych oraz przygotować dla nich dodatkowe atrakcje, których nie było podczas tegorocznej edycji – zapowiada Hubert Topoliński z Aeropact.

Odpowiedzią na oczekiwania publiczności będzie między innymi wystawa statyczna na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Tam będzie można nie tylko obejrzeć moment startu i lądowania załóg, ale także obejrzeć samoloty z bliska oraz porozmawiać z pilotami. Organizatorzy pracują również nad dodatkowymi atrakcjami na miejscu. Wyróżnikiem gdyńskich pokazów są efekty świetlne podczas nocnych przelotów nad wodami Zatoki Gdańskiej, jednak jednym z bardziej oczekiwanych przy podobnych pokazach momentów są demonstracje możliwości maszyn bojowych. Dlatego podczas najbliższej edycji organizatorzy przygotują również prezentację samolotów militarnych. Jednak typy samolotów oraz nazwy grup zachowują jako niespodziankę.

Możemy już dziś zapewnić, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej efektowna i zapierająca dech w piersiach niż tegoroczna impreza. Dokładamy wszelkich starań, by program wydarzenia spełnił oczekiwania naszych gości i głęboko wierzymy, że widzowie docenią nasze starania. Mimo że do wakacji jeszcze sporo czasu, już dziś serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zarezerwowania w kalendarzu daty 17-19 sierpnia 2018 roku – mówią organizatorzy.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.