Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Lodowisko na Grabówku (wizualizacja)Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę lodowiska miejskiego w Gdyni. Obiekt z pełnowymiarową taflą powstanie przy ulicy Morskiej 75 – w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Usługowych, niedaleko przystanku SKM Gdynia Stocznia. Wsparcie finansowe w ramach programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej wyniesie 3,5 mln zł.

- To fantastyczna wiadomość – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Lodowisko jest jedną z najważniejszych sportowych inwestycji w mieście, a decyzja o dofinansowaniu to milowy krok do jej realizacji. Ministerstwo wspiera gdyński sport nie po raz pierwszy. Zaledwie kilka miesięcy temu oddaliśmy do użytku bieżnię przy ulicy Jowisza. W ubiegłym roku wyremontowany został również dach Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu – obie inwestycje zostały wsparte przez rząd. Ministerstwo w połowie dofinansuje także wymianę murawy na Narodowym Stadionie Rugby.

Miasto uzyskało już pozwolenie na budowę lodowiska i zrealizowało przebudowę sieci ciepłowniczej na terenie inwestycji. O kolejnych krokach informuje wiceprezydent Gdyni Marek Stępa: – Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy w czerwcu. O pozytywnym rozstrzygnięciu zostaliśmy poinformowani kilka dni temu. Cierpliwość się opłaciła. Jeśli do końca roku wystartuje przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych, a obecnie wszystko na to wskazuje, to z lodowiska powinniśmy cieszyć się w 2019 roku.

We wrześniu ubiegłego roku architekci z biura MD Polska zaprezentowali projekt lodowiska, które nie będzie wyłącznie zadaszoną taflą. W ramach inwestycji powstaną także: szatnie, wypożyczalnia łyżew, parking i zaplecze gastronomiczne. W sezonie zimowym obiekt będzie królestwem łyżwiarzy, latem: rolkarzy i wrotkarzy.

Przypomnijmy, że wraz z początkiem września bieżącego roku Gdyńskie Centrum Sportu przejęło od Młodzieżowego Domu Kultury funkcję administratora sztucznego lodowiska miejskiego przy ul. Bema 33. Ślizgawka działa od początku listopada, a cennik oraz aktualny grafik znajdują się TU.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.