Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

MEMTRAIN_logo23 listopada br. gdyńscy seniorzy rozpoczęli cykl innowacyjnych zajęć łączących trening pamięci z aktywnością fizyczną pod postacią tanecznych układów Zumby.

Pierwsze spotkanie poświęcone było prezentacji projektu MEMTRAIN, przybliżeniu nowej propozycji zajęć a przede wszystkim przeprowadzeniu tzw. ewaluacji uczestników. Badanie miało na celu weryfikację możliwości fizycznych seniorów powyżej 55 roku życia, ale także ich sprawności umysłowej. Uczestnicy poddani byli testom na zapamiętywanie słów oraz koncentrację i podzielność uwagi, a następnie sprawdzali się w tzw. testach fizycznych „8 Feet Up and Go” oraz „6 Minutes Walk”. Na zakończenie ponad godzinnego spotkania przeprowadzona została lekcja pokazowa, czyli zabawy pamięciowe oraz Zumba.

Od przyszłego czwartku, przez 10 tygodni, seniorzy będą mogli uczęszczać na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego trenera, który pobudzi do pracy ich umysły oraz ciała. Zajęcia odbywać się będą o godzinie 14:00 na salce fitness Hali Lekkoatletycznej GCS.

Prosimy o posiadanie wygodnych strojów sportowych oraz obuwia sportowego na zmianę.

Galeria projektu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.