Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Mieszkaniec Gdyni, Łukasz Chwieduk, zdobył drugie miejsce podczas finału Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017, który w sobotę odbył się w Olkuszu.

Zawody przeprowadzono w hali MOSiR w Olkuszu. Organizatorzy gościli najlepszych zawodników freestyle football w Polsce. W dużej mierze byli to również zawodnicy stanowiący czołówkę światową, gdyż Polacy zaliczani są do najlepszych graczy z piłką nożną w stylu freestyle na świecie.

Aby dojść do finału, Łukasz w ciągu dwóch dni turnieju musiał rozegrać 5 pojedynków eliminacyjnych. Podczas półfinałów Łukasz okazał się lepszy od obrońcy tytułu sprzed roku, Szymona Skalskiego.

W finale natomiast ‘Luki’ zmierzył się z Danielem Mikołajkiem ze Strzelina,który ostatecznie został Mistrzem Polski.

Freestyle Football to sport i sztuka wykonywania trików z użyciem piłki nożnej. Główną cechą tego sportu jest dowolność w wyborze trików i stylu gry, a także łącznie poszczególnych elementów z tańcem i akrobatyką.

Wartym wspomnienia jest fakt, iż Łukasza możemy oglądać w przyszłą sobotę w popularnym programie „Mam Talent”, gdzie zaprezentuje swoje triki.

Łukasz Luki Chwieduk

fot. facebook.com/LukiPolandOfficial


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.