Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Stowarzysznie Morsy Gdynskie (15-lecie)  19Zahartowanie ciała, zwiększona odporność organizmu, poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego czy ukrwienia skóry – to tylko niektóre z zalet morsowania, czyli kąpieli w zimnej wodzie. Bycie morsem skutkuje ubieraniem się zimą w lżejsze stroje, a przede wszystkim wiąże się nierozłącznie z doskonałym humorem. Widać to na przykładzie członków Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka, które obchodziło swoje piętnastolecie.

Oficjalnych fanów zimnych kąpieli w Gdyni jest aktualnie ponad dwustu, a liczba ta wciąż rośnie. Najczęściej można ich spotkać w weekendy, w okolicy południa, na końcu bulwaru nadmorskiego. To właśnie w tym miejscu spotykają się cyklicznie, by zażyć kąpieli. Nietrudno ich rozpoznać – charakterystyczny pomarańczowy kolor widać z daleka.

- Stowarzyszenie gdyńskich morsów to grono ludzi wyjątkowo aktywnych – komentuje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Można ich spotkać na wielu wydarzeniach sportowych, zarówno w roli zawodników, jak i kibiców. Ich uśmiech oraz pozytywne nastawienie zawsze dodają otuchy uczestnikom organizowanych przez nas imprez. Z okazji piętnastolecia życzymy im zdrowia i… chłodnej wody – dodaje żartobliwie.

Morsy Gdyńskie podczas PKO Grand Prix Gdyni

Uroczysty bal, podczas którego wręczono pamiątkowe medale i breloki, odbył się w Restauracji Róża Wiatrów. Aby dołączyć do stowarzyszenia wystarczy wypełnić i przesłać formularz znajdujący się na stronie internetowej: www.morsygdynskie.pl.

Zdjęcia z uroczystości obchodów piętnastolecia:

Świętowanie okiem kamery:


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.