Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Biblioteka Gdynia zaprasza do swoich filii na atrakcje w czasie ferii

 

Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6)

Wesołe ferie z Biblioteką Obłuże (ul. Boisko 6) – zajęcia literacko-plastyczno-filmowe. W programie głośne czytanie, gry i zabawy integracyjne, projekcje filmowe. Ponadto warsztaty plastyczne (m. in. tworzenie kolorowych obrazów z korali Pyssla, praca z piaskiem kinetycznym, teatrzykiem Kamishibai, projektowanie kolaży). Zajęcia odbędą się w dniach: 29.01., 30.01., 01.02., 02.02., 08.02., 09.02., w godzinach 13:00-14:30.

5 lutego, godz. 17:00 Biblioteka Obłuże zaprasza dzieci i ich rodziny na przedstawienie w wykonaniu Teatru wędrownego Włóczykij. Jest to opowieść o pięknie polskich legend, o przyjaźni, sile współpracy i dialogu, o teatrze i magii, jaką potrafi wytworzyć. „Waśnie i baśnie” to interaktywny monodram, łączący w sobie elementy teatru aktorskiego, lalkowego, klasycznej klaunady i japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai.

6 lutego o godz. 17:00 odbędą się ludowe warsztaty edukacyjne „Po nitce do kłębka”, których bohaterami będą zwierzęta gospodarskie. W programie spotkanie z owcą i baranem oraz prezentacja procesu obróbki wełny: mycia, rozczesywania i przędzenia. Spotkanie poprowadzą goście z Zagrody Powroty. Zajęcia dla dzieci od 5 roku życia. Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże. Obowiązują zapisy! Telefon: 58-625-08-16 lub mejl: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka Wzgórze (Bpa Dominika 3) zaprasza na zajęcia z cyklu Ferie w bibliotece:

Gry planszowe – wspólnie rozgrywki odbędą się w środę: 31 stycznia, w godzinach 12.00-14.00.

A to historia! – w czwartek, 1 lutego o godz. 15.00. wspólnie czytanie opowiadania z książki „A to historia” Kazimierza Szymeczko i rozwiązywanie zagadek związanych z przeszłością. Zajęcia dla dzieci od 7 lat.

Malowanie światłem – czyli warsztaty fotograficzne dla dzieci od lat 7. Uczestnicy dowiedzą się czym jest czas dla fotografa i w jaki sposób malować obrazy latarką. Zdjęcia wykonane przez uczestników zostaną wywołane i wyeksponowane w przestrzeni bibliotecznej. Warsztaty odbędą się we wtorek, 6 lutego w godz. 17.00-18.30.

Gdyńskie opowieści. W czwartek, 8 lutego godz. 17.00-18.30 biblioteka zaprasza na czytanie legend gdyńskich. W programie także szycie zabawek w kształcie ryby.

 

Biblioteka Oksywie zaprasza w trakcie ferii na zajęcia dla dzieci od 7 do 12 lat

Hokus-pokus, czary-mary czyli magia w bibliotece!

W trakcie zajęć z książką dzieci poznają postaci ze świata magii i czarów, a na warsztatach plastycznych będą projektować kreacje dla czarownic i czarnoksiężników oraz tworzyć nowoczesne miotły i różdżki. Podczas zajęć literackich uczestnicy będą mogli również sami znaleźć się w świecie magii i czarów – pisząc opowiadanie, by potem poznając magiczne sztuczki zmienić się w postacie z tych opowiadań. Prawdziwi eksperci w dziedzinie czarów powinni też wiedzieć jak przygotowuje się magiczne mikstury i układa czarodziejskie zaklęcia. W programie również czarodziejski quiz Czary i magia w literaturze oraz zabawy ruchowe Czarownice na start.

Zajęcia z cyklu będą odbywały przez całe ferie w powszednie dni tygodnia (oprócz śród) w godzinach 14.00 -15.00.

Biblioteka Chylonia (ul. Kartuska 20 B):

Wesołe czytanki – zapraszamy wszystkie dzieci na głośne czytanie na zaczarowanym dywanie oraz wykonanie ilustracji do poznanych bajek.

Codziennie w trakcie ferii o 14.00. (oprócz środy, 7 lutego).

Planszomaniacy

Zapraszamy wszystkie dzieci do próbowania swoich sił przy grach stolikowych.

Codziennie w trakcie ferii o 15.00. (oprócz środy, 7 lutego).

 

Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza młodzież od 13 roku życia na

Ferie z Pasją:

Mroczne widmo postępu, czyli „Gwiezdne wojny” okiem technofoba – czy czterdzieści lat po premierze nadal warto rozmawiać o „Gwiezdnych wojnach”? Fani przekonują: warto! Wszystkich wielbicieli (i nie tylko!) tego uniwersum zapraszamy na prelekcję dotyczącą analizy dwóch filmowych trylogii George’a Lucasa. Poniedziałek, 29 stycznia, godz. 18.00. Szczegóły tutaj.

Doodle my day – cykl warsztatów, podczas których będziemy prowadzić przez całe ferie własne Dzienniki Kreatywne. Czyli malować, wklejać, konwencjonalnymi i nie do końca typowymi technikami dokumentować te dwa tygodnie. Poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 13:00 – 14:00.

Origami With Pia – cykl warsztatów manualnych prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszkę EVS, Pię. Poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 14:00 – 15:00.

Pasjopisanie – warsztaty kreatywnego pisania. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko, jak pisać ciekawie, ale też jak pisać poprawnie (z uwzględnieniem zasad redaktorskich i korektorskich). Zajęcia we wtorki 30.01 i 06.02, godz. 15:00 – 17:00.

RPG – spotkanie z Role Playing Games dla młodzieży, które poprowadzi czytelnik, Ludwig Clouzot. Wtorek, 30.01, godz. 11:00 – 15:30.

#pasjapopkultura – rozgrywki gier planszowych. Piątek, 02.02 godz. 16:30

Warsztaty filmowe – podczas warsztatu uczestnicy poznają kulisy powstawania filmu fabularnego i będą mieli okazję nakręcić krótką scenkę. Prowadzenie: Marek Głuszczak, student Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Sobota, 03.02., godz. 11:00.

Popkulturowa fotobudka – zrób sobie szalone zdjęcie z postaciami z filmów, seriali, anime czy gier i wydrukuj je na miejscu. Wspólnie stworzymy galerię osobliwości popkulturowych. Poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki (I tydzień ferii) godz. 17:00 – 20:00.

Przypinka z Pasją – zrób sobie autorską przypinkę. Poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki (II tydzień ferii), godz. 17:00 – 20:00.

Od Cumberbatcha do Batmana – tysiąc twarzy Sherlocka Holmesa.

Od XIX wieku postać legendarnego detektywa jest reinterpretowana przez pisarzy, scenarzystów i reżyserów, czasem w bardzo zaskakujący sposób. W jaki? O tym podczas prelekcji, którą poprowadzi Joanna „Ari” Szulc, wielokrotna prelegentka konwentowa, m.in. podczas poznańskich Pyrkonów. Zapraszamy 6 lutego, o godz. 18.00. Szczegóły tutaj.

Warsztat pisarza – spotkanie z Dominiką Kraską, autorką książek z trójmiejskimi legendami i opowieściami. Sobota, 9.02., godz. 18:00.

Warsztaty komiksowe z Jakubem Kijucem – piątek 09.02 godz. 17:00 – 20:00 i sobota 10.02 w godz. 11:00 – 14:00.

Wszystkie zajęcia w filiach Biblioteki Gdynia są bezpłatne

UWAGA: w środę, 7 lutego wszystkie biblioteki są nieczynne

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.