Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Dziś gdyński obiekt obchodzi swoje 9. urodziny. Od wielu lat jest to arena zmagań sportowych, ale nie brakuje tu również koncertów gwiazd światowej muzyki i widowisk na najwyższym poziomie.

Staramy się aby program hali był różnorodny, dostosowany do wszystkich grup wiekowych i skierowany do szerokiego grona odbiorców – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Odbywa się tutaj około 100 imprez rocznie, a ich organizatorzy zgodnie podkreślają komfort wnętrz, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy. Jak przyznaje Paulina Filipowicz, menedżer ds. eventów, w pierwszej połowie roku czeka nas pełna gama wydarzeń kulturalnych. Widowiska i projekty muzyczne z udziałem orkiestry symfonicznej, koncerty polskich zespołów i gwiazd zagranicznych oraz kabaret. Wszystkie te wydarzenia z pewnością przyciągną chętnych wrażeń i spragnionych emocji.

Gdynia Arena będzie gościła również wiele imprez miejskich, skierowanych do mieszkańców miasta, takich jak 92. Urodziny Gdyni (3–4.02.2018), 20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy” (9–11.03.2018),  Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu (24–25.03.2018), Festiwal Gramy (14–15.04.2018).

10 lutego w gdyńskiej hali  w muzyczny sposób można spędzić „święto zakochanych” podczas koncertu „Disco Mix Gdynia”, bawiąc się przy muzyce lat 90-tych, z hitami Doctora Albana, La Bouche, czy zespołu No Mercy, jak również z największymi gwiazdami muzyki Disco Polo.

Ale to nie jedyny koncert z okazji Walentynek. 14 lutego  Gdynia Arenę odwiedzi zespół Perfect, którego największe przeboje zna i śpiewa każde pokolenie. Jest to idealna propozycja na spędzenie „perfekcyjnych” walentynek, ale koncert skierowany jest nie tylko dla zakochanych – na miejscu przewidziana jest również Strefa Singli.

25 lutego odbędzie się fantastyczny koncert Dire Straits Experience, który wyrusza po latach na światową trasę koncertową, z udziałem kilku członków składu początkowego. Legendarne Dire Straits, nawet po odejściu Marka Knopflera wciąż prezentują niezapomniane show z największymi światowymi hitami, takimi jak „Sultans of Swing”, który dokładnie 35 lat temu zdominował rozgłośnie na całym świecie.

W gdyńskiej arenie będziemy mogli ponownie usłyszeć utwory z filmu Dirty Dancing i obejrzeć ponad 30 doskonałych tancerzy na scenie. Dirty Dancing Music & Dance Show to wspaniałe widowisko dla prawdziwych fanów filmu, ale także entuzjastów muzyki na żywo i tańca, które odbędzie się 2 marca.

Dodatkową porcję śmiechu dostarczy nam Kabaret Neo-nówka, która 5 marca wystąpi ze swoim programem „Kazik sam w domu”. Program jest zaskakujący, śmieszny i prawdziwy, w którym nie zabraknie autorskich, piosenek będących stałym elementem koncertów i niewątpliwym atutem Neo-Nówki.

Międzynarodowa grupa 12 Tenorów wystąpi 6 kwietnia prezentując zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty oper, jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i popowych. Tenorzy wykonają największe hity Michaela Jacksona, Beatlesów czy zespołu Queen.

19 kwietnia usłyszymy utwory kultowej polskiej grupy rockowej Lady Pank z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Kawałki Lady Pank w symfonicznych aranżacjach poprzeplatane będą przebojami muzyki klasycznej.

Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera – jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej. Podczas gdyńskiego koncertu 12 maja zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, czy „Piraci z Karaibów”.

Melody Gardot będzie gwiazdą Ladies’ Jazz Festival 2018. Wspaniały głos, cudowny talent kompozytorski i niezwykła charyzma sprawiają, że Melody Gardot to jedna z najważniejszych artystek świata jazzu i bluesa. Koncertowała w najważniejszych salach koncertowych świata, a w Gdynia Arenie wystąpi 27 lipca.

Do zobaczenia w Gdynia Arenie!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.