Bałwan Olaf i kapibara na oddziale. Dzień Dziecka w gdyńskim szpitalu inny niż wszystkie

FOT. Urząd Miasta Gdynia
Girlandy zamiast placu zabaw, przebrane za bohaterów bajek zamiast rodziców. W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni 1 czerwca wyglądało nieco inaczej – choć uśmiechów nie brakowało. Wiceprezydentka Oktawia Gorzeńska odwiedziła małych pacjentów, by choć na chwilę przenieść ich w świat bez choroby.
- Kolorowe korytarze i odwiedziny z prezentami
- Załoga, która tańczy z kapibarą
Kolorowe korytarze i odwiedziny z prezentami
Na pediatrycznym oddziale gdyńskiego szpitala tradycja Dnia Dziecka ma szczególny wymiar. Personel medyczny co roku przebiera się za postaci z ulubionych bajek dzieci – tego dnia pojawili się tu bałwan Olaf, Mario, elfy, Tygrysek, Elza czy pszczółka Maja. Korytarze zdobiły girlandy i baloniki, a w powietrzu unosiła się muzyka z filmów animowanych, w tym piosenka „Mam tę moc".
Wiceprezydentka Gdyni Oktawia Gorzeńska przybyła z upominkami: pluszowe misie i kolorowe książeczki dla najmłodszych, gdyńskie puzzle oraz kubek inspirowany modernizmem dla starszych dzieci. Zamieniła też kilka słów z rodzicami, którym mimo profesjonalnej opieki ten czas daje się wyjątkowo ciężko.
Tradycyjnie odwiedziłam dzisiaj w imieniu prezydent Aleksandry Kosiorek i Gdyni pacjentki i pacjentów w szpitalu, tych najmłodszych, z drobnymi upominkami, życząc powrotu szybkiego do zdrowia. Pomimo trudności zawsze taka wizyta wywołuje uśmiech na twarzy malutkich dzieci i młodzieży, więc mam nadzieję, że naprawdę jak najszybciej znajdą się w domu.
Załoga, która tańczy z kapibarą
Przygotowano animacje dla najmłodszych, były tańce z kapibarą – sympatycznym gryzoniem, który skradł serca nie tylko dzieci. Wszystko po to, by na buziach małych pacjentów zagościł uśmiech mimo szpitalnej rzeczywistości.
Zawsze mamy taką tradycję 1 czerwca, że bawimy się wspólnie z dziećmi, jest wesoło, kolorowo. Wszyscy – my lekarze i nasze panie pielęgniarki – przebieramy się. To jest dzień dla naszych dzieciaków i zawsze jest fajnie, sympatycznie, żeby wszyscy byli szczęśliwi i uśmiechali się tego dnia.
Tak właśnie brzmią słowa Marty Wołoszyk, zastępcy kierownika Oddziału Pediatrycznego. W jej głosie słychać coś więcej niż rutynowe wykonywanie obowiązków – to przekonanie, że śmiech dziecka to też forma leczenia.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Gdynia). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Msza i przemarsz pod pomnik. Tak uczczono ludzi morza w Gdyni

Parada wróciła na bulwar. Klucze do Gdyni trafiły do ludzi morza

Gdynia oddała hołd Abrahamowi i wyróżniła ludzi kaszubskiej sprawy

Port Smaków na Świętojańskiej. Tłumy i wyścig kelnerów wróciły do Gdyni

Gdyńskie trolejbusy dostaną artystyczne obicia. Wzory już wybrane

Morze znów przypomniało o swoich ludziach. Gdynia zaczęła święto od ciszy

Kleszcze są już nie tylko w lesie. Uwaga także w gdyńskich parkach

Darmowe bilety i nowe zniżki. Oferta Karty Mieszkańca rośnie

Od domu marynarzy do Konsulatu Kultury - ta kamienica ma filmową przeszłość

Konsulat Kultury rozpędza czerwiec - kabaret, bajka i śpiewanie na całego

Bilety, ulgi i FALA. Taryfa ZKM porządkuje gdyńskie przejazdy

Możdżer i Voo Voo zagrają nad morzem. Gdynia szykuje święto czterech żywiołów

W Gdyni szukali języka dla tych, których najtrudniej usłyszeć

Nowe wózki na plaży w Gdyni. Sprzęt ma przełamać bariery
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Celny Basen IV w Gdyni - kontakt, godziny, dojazd
- Biblioteka Gdynia - zapisy, katalog online, filie i kody Legimi
- PEWIK Gdynia - kontakt, awarie, godziny otwarcia i e-BOK
- Urząd Miasta Gdyni - kontakt, adresy, punkty obsługi i e-usługi
- Straż Miejska w Gdyni - kontakt, dzielnice, zgłaszanie interwencji
- Przychodnia Euromedicus Gdynia - kontakt, rejestracja, badania i opieka długoterminowa
