Radiowóz, cela i psy służbowe - uczniowie zobaczyli komisariat w Gdyni od środka

Uczniowie siódmej klasy przeszli przez Komisariat Policji w Gdyni-Chwarznie, zajrzeli do stanowiska kierowania i zobaczyli policyjną celę. Największe wrażenie zrobił pokaz psów służbowych, ale równie mocno wybrzmiała rozmowa o hejcie i jego konsekwencjach.
Wczoraj młodzież z jednej z gdyńskich szkół podstawowych odwiedziła policjantów z różnych wydziałów komisariatu w Gdyni-Chwarznie. Spotkanie zorganizowały funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, które na co dzień prowadzą działania profilaktyczne i pracują z dziećmi oraz młodzieżą.
Uczniowie zobaczyli komisariat od środka. Przeszli przez stanowisko kierowania, gdzie dyżurny przyjmuje zgłoszenia i koordynuje działania policjantów, a potem zajrzeli do miejsca przeznaczonego dla osób zatrzymanych. W auli usłyszeli też o hejcie w internecie. Policjantki mówiły o zagrożeniach związanych z przemocą słowną w sieci i wyjaśniały, że takie zachowania mogą nieść za sobą konsekwencje prawne.
Dużo uwagi przyciągnęła także prezentacja pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Młodzież mogła obejrzeć sprzęt służbowy, radiowozy i z bliska sprawdzić ich wyposażenie. Potem przyszła kolej na psy służbowe. Przewodnicy opowiedzieli, jak wygląda szkolenie czworonogów, jakie zadania wykonują w służbie i jak przebiega ich codzienna współpraca z policjantami. Dynamiczny pokaz umiejętności psów był jednym z najmocniejszych momentów wizyty.
Taka wizyta działa mocniej niż szkolna pogadanka. Kiedy młodzi widzą komisariat, radiowóz, celę i pracę psów służbowych, łatwiej rozumieją, że bezpieczeństwo nie jest abstrakcją, a hejt w sieci nie kończy się na ekranie telefonu.
na podstawie: Policja Gdynia.
Ostatnie Artykuły

W Gdyni majówka rusza z rozmachem. Flaga, jazz i zabytkowe trolejbusy

Na Darze Pomorza pokazano życie załogi. Wystawa odsłania morski rytm

Szkolenie w Gdańsku ma wzmocnić policję w Gdyni - chodzi o trzy obszary

Rzekomy lekarz chciał 500 tys. zł - policjant z Gdyni przerwał pułapkę

Gdyński rynek nieruchomości rośnie w siłę - zaufanie staje się walutą inwestycji

Rodzinne przyjęcia w domu – jak zaprojektować stylową przestrzeń do spotkań przy stole?

Aromaty spożywcze – na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta?

Iskry pod Huraganem otworzyły trzeci rozdział Miecznika

Pierwszaki z Gdyni weszły do komendy i zobaczyły policję od środka

90 lat Biblioteki Gdynia - miasto dostaje literacki sezon z rozmachem

Biblioteka Gdynia ma 20 filii - sprawdź, gdzie najbliżej po książkę

28-latek z Gdyni wpadł po sklepowej kradzieży - policja była szybsza

Fontanny w Gdyni ruszą na majówkę. Woda wróci do centrum

