Noc Kupały w Konsulacie Kultury: świętowanie przeniesione na piątek 21 czerwca
Przygotujcie się na niezapomnianą noc pełną muzyki i tańca! Konsulat Kultury zaprasza na Noc Kupały, która w tym roku odbędzie się w piątek, 21 czerwca. To wyjątkowe wydarzenie połączy tradycje słowiańskie z afrykańskimi rytmami, oferując uczestnikom warsztaty, koncerty oraz potańcówkę do białego rana.
  1. Warsztaty gry na bębnach z Markiem Malinowskim
  2. Koncert bębniarzy z zespołu Cocodjembe
  3. Lekcja tańców afrykańskich z Violą Wojciechowską
  4. Koncert bluesowy zespołu The Blues Sister & Brother

Noc Kupały, znana z tańców wokół ogniska, w tym roku zostanie przeniesiona na piątek, aby umożliwić mieszkańcom pełne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00 warsztatami gry na bębnach prowadzonymi przez Marka Malinowskiego. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się tradycyjnych afrykańskich rytmów, które idealnie współgrają z atmosferą letniej nocy.

O godzinie 20:00 rozpoczną się lekcje tańca afrykańskiego prowadzone przez wybitną tancerkę Violę Wojciechowską. To doskonała okazja, aby poznać podstawowe ruchy afro z Afryki Zachodniej i dołączyć do wspólnego tańca w kręgu.

Wieczór uświetnią pokazy tańców afrykańskich oraz bluesowych, w wykonaniu instruktorów o międzynarodowej renomie. Na scenie pojawią się tancerze z Polski, Kanady i Stanów Zjednoczonych, którzy zaprezentują swoje umiejętności i zainspirują do wspólnej zabawy.

Kulminacyjnym punktem programu będzie koncert zespołu The Blues Sister & Brother, który rozpocznie się o godzinie 22:20. Zespół zagra zarówno klasyczne utwory bluesowe, jak i nowe aranżacje, a towarzyszyć im będą goście grający na harmonijce i innych instrumentach.

Po koncercie zaplanowana jest potańcówka z muzyką na żywo, prowadzona przez DJów z Harlem Beats, którzy będą miksować utwory od afro po bluesa. Całe wydarzenie potrwa do późnych godzin nocnych, zapewniając niezapomniane wrażenia i doskonałą zabawę dla wszystkich uczestników.

Harmonogram wydarzenia:

18:00 – 19:45 – warsztaty gry na bębnach

20:00 – 21:00 – lekcja tańca afrykańskiego

21:00 – 22:00 – koncert bębniarzy Cocodjembe

22:00 – 22:20 – DJ Harlem Beats

22:20 – 23:00 – koncert The Blues Sister & Brother

23:00 – 23:20 – DJ Harlem Beats

23:20 – 00:00 – koncert The Blues Sister & Brother + pokazy tańca bluesowego

00:00 – 01:00 – DJ Harlem Beats

Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji, aby zanurzyć się w atmosferze Nocy Kupały i poczuć magię tańca i muzyki na żywo!


Według informacji z: Gdyńskie Centrum Kultury