Kino pod chmurką wraca po raz piąty na letnie wieczory
Letnie wieczory z kinem pod gołym niebem wracają! W tym roku mieszkańcy Gdyni i okolic będą mieli okazję cieszyć się filmami na świeżym powietrzu w ramach piątej edycji "Kina dzielnicowego #wGdyni". Od 16 czerwca do 14 września w różnych dzielnicach miasta odbędzie się aż 48 seansów, które z pewnością przyciągną zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów.
 1. 48 seansów w 9 lokalizacjach
 2. Różnorodny repertuar filmowy
 3. Wstęp wolny
 4. Seanse w piątki i soboty

W tym roku "Kino dzielnicowe #wGdyni" odbędzie się po raz piąty, oferując mieszkańcom szeroki wachlarz filmowych hitów. Od 16 czerwca do 14 września w dziewięciu różnych lokalizacjach w Gdyni będzie można obejrzeć 48 seansów. Repertuar obejmuje najnowsze produkcje, które zdobyły uznanie zarówno w kinach artystycznych, jak i komercyjnych, a także filmy dla dzieci.

Projekcje będą odbywać się w piątki i soboty, a filmy będą wyświetlane na wielkoformatowych, dmuchanych ekranach o szerokości 8 metrów. Widzowie będą mieli do dyspozycji wygodne, rozkładane krzesła, co z pewnością zwiększy komfort oglądania.

W programie tegorocznych seansów znalazły się takie tytuły jak "Barbie" i "Wonka", zdobywca Złotej Palmy w Cannes "Anatomia Upadku", zwycięzca 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "Kos", budzący wiele dyskusji "Biała odwaga", przebój kina akcji "Pszczelarz" oraz popularna komedia romantyczna "Tylko nie ty".

Seanse będą odbywać się w dziewięciu lokalizacjach:

 • Cisowa – ul. Chylońska 237 (boisko "Skórki")
 • Chwarzno-Wiczlino – ul. Staniszewskiego 1 A (polana przy komisariacie Policji)
 • Dąbrowa – ul. Nagietkowa 73 (teren zielony przy SP nr 47)
 • Chylonia – scena w parku Kilońskim
 • Pogórze – ul. Steyera 9 (teren zielony za Przedszkolem nr 49)
 • Redłowo – ul. Cylkowskiego 5 (teren zielony przy SP nr 34)
 • Karwiny – ul. Chwaszczyńska 26 (amfiteatr przy SP nr 46)
 • Obłuże – skwer im. I. Kwiatkowskiej
 • Wielki Kack – ul. Starodworcowa 36 (teren zewnętrzny SP nr 20)

Wydarzenie jest finansowane z Budżetu Obywatelskiego oraz środków Rad Dzielnic: Dąbrowa, Wielki Kack, Karwiny, Obłuże i Chwarzno-Wiczlino, co pokazuje zaangażowanie lokalnych społeczności w organizację kulturalnych inicjatyw.

– We wszystkie piątki i soboty do połowy września będziemy mogli zobaczyć prelekcje w 9 lokalizacjach. Są to zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego, a część seansów została sfinansowana z budżetów Rad Dzielnic – informuje Lechosław Dzierżak, współorganizator Kina Dzielnicowego w Gdyni.

– Ponieważ Kino Dzielnicowe w tej formule odbywa się w Gdyni już po raz piąty, co roku staramy się zaprezentować najlepsze filmy. Poprzeczka rośnie wysoko, dlatego w tym roku musimy też spełnić oczekiwania naszych widzów i prezentujemy najlepsze tytuły, które zostały nakręcone od ostatniej edycji Kina Dzielnicowego – dodaje Tomasz Pietrzak, współorganizator Kina Dzielnicowego.

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny, co z pewnością przyciągnie szeroką publiczność. To doskonała okazja, aby spędzić letnie wieczory w towarzystwie rodziny i przyjaciół, ciesząc się filmowymi hitami na świeżym powietrzu.


Na podstawie: Informacja Turystyczna w Gdyni