Ogród różany, plac zabaw i siłownia pod chmurką powstaną na Kcyńskiej 14
Nowe tereny rekreacyjne w dzielnicy Cisowa w Gdyni zbliżają się do ukończenia. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się ogrodem różanym, nowoczesnym placem zabaw i siłownią na świeżym powietrzu. Inwestycja ta powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego i wsparcia Rady Dzielnicy Cisowa.
  1. Budowa ogrodu różanego, placu zabaw i siłowni przy ul. Kcyńskiej.
  2. Prace przygotowawcze rozpoczęły się w maju.
  3. Projekt realizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.
  4. Planowane zakończenie prac w lipcu.

Na ulicy Kcyńskiej 14 powstaje nowy teren rekreacyjny, który będzie obejmował ogród różany, plac zabaw oraz siłownię pod chmurką. Projekt zakłada również nasadzenie drobnej roślinności, co dodatkowo uatrakcyjni przestrzeń. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mogli korzystać z miejsca, które zachęca zarówno do relaksu, jak i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Prace przygotowawcze na tym terenie rozpoczęły się na początku maja. W pierwszej kolejności zabezpieczono teren i przeprowadzono prace ziemne. Obecnie trwa montaż urządzeń zabawowych i siłowych oraz roboty budowlane. Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, informuje:

- Od początku maja na wspomnianym terenie prowadzone były prace przygotowawcze: zabezpieczenie terenu i prace ziemne. Obecnie montowane są już sprzęty zabawowe, prowadzone są roboty budowlane. Nowy teren rekreacyjny będzie gotowy w lipcu – mówi Michał Felon.

W ramach inwestycji, teren zostanie wyposażony w różnorodne urządzenia zabawowe i siłowe. Na placu zabaw znajdą się między innymi zestaw zabawowy, piaskownica, karuzela oraz huśtawka „bocianie gniazdo”. Siłownia na świeżym powietrzu będzie obejmować urządzenia takie jak wyciąg + wyciskanie, orbitrek, wioślarz, twister + wahadło oraz drabinka + podciąg nóg. Ławki miejskie zostaną dodatkowo wyposażone w urządzenia fitness do ćwiczeń nóg.

Ogród różany zostanie posadzony wokół placu zabaw i siłowni, co stworzy piękne i relaksujące otoczenie. Zostaną tam nasadzone krzewy róż okrywowych takich odmian jak Principessa, Bentheimer oraz The Fairy. Dodatkowo teren zostanie wzbogacony o krzewy suchodrzewu chińskiego oraz łąkę kwietną na istniejącym trawniku. Całość projektu ma na celu uporządkowanie terenu i wykonanie nawierzchni z trawy naturalnej.

Inwestycja jest realizowana w oparciu o zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, którego autorem jest Paweł Korycki. Roboty są współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Cisowa, w ramach zadań inwestycyjno-remontowych. Dzięki współpracy lokalnej społeczności i władz miasta, mieszkańcy Cisowej zyskają nowoczesne miejsce do rekreacji i odpoczynku.

Wykonawca projektu zapewni również elementy małej architektury, takie jak ławki z oparciem i podłokietnikami, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni, która będzie służyć mieszkańcom przez wiele lat, zachęcając do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.


Źródło: UM Gdynia