Delfinalia wracają po 5 latach – święto studentów już w ten weekend
Po pięcioletniej przerwie, Delfinalia wracają do Gdyni, oferując mieszkańcom i turystom dwudniowe święto pełne muzyki, kultury i sportu. Organizowane przez Uniwersytet Morski, wydarzenie odbędzie się na molo Południowym, co nadaje mu wyjątkowy morski klimat.
  1. Delfinalia wracają po pięciu latach.
  2. Występy znanych artystów i bogaty program kulturalny.
  3. Zmiany w organizacji ruchu w związku z wydarzeniem.
  4. Specjalne oferty biletowe dla studentów i uczniów.

Znane wszystkim Delfinalia, wracają po pięcioletniej przerwie, a organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji dla młodych ludzi. Wydarzenie odbędzie się na molo Południowym w Gdyni, a scenografia będzie wzbogacona przez zacumowany statek Horyzont 2. Jak podkreśla Mariusz Habowski ze Stowarzyszenia Absolwentów Akademii Morskiej w Gdyni: „Bliskość morza dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego wydarzenia.”

Festiwal, który odbędzie się 24 i 25 maja, zgromadzi nie tylko studentów, ale również mieszkańców miasta i turystów. To czas radosnej zabawy, koncertów, konkursów, pokazów i różnorodnych wydarzeń kulturalnych, które sprawią, że miasto ożyje i nabierze kolorów. Wystąpią m.in. Smolasty, Chivas, Szpaku, Zeamsone, Paluch, Dziarma oraz ukraińska grupa Kalush Orchestra.

„Niewątpliwie, nasz festiwal będzie ewenementem wyjątkowym w skali całego kraju, ponieważ nie na co dzień możemy się bawić pośród morza, plaży i pięknych statków” – mówi Tobiasz Chęciński, przewodniczący Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Podczas festiwalu przewidziano także specjalne oferty biletowe dla studentów i uczniów. Dwudniowy bilet można nabyć za jedyne 109 zł, jednak liczba biletów jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

W związku z organizacją Delfinaliów, od 23 maja od godz. 20:00 do 26 maja do godz. 8:00 zamknięty dla ruchu zostanie fragment al. Jana Pawła II. Bariera dozorowana przez służby organizatora będzie ustawiona w pobliżu Centrum Wychowania Morskiego, skąd będzie można zawrócić w kierunku skweru Kościuszki. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie poziome i pionowe.

Program wydarzenia obejmuje liczne występy artystów, które rozpoczną się w piątek o 16:30 otwarciem bramek. W ciągu dwóch dni festiwalu na scenie pojawią się m.in.: Joanidis, Bartosh, Szymi Szyms, Wac Toja, DJ Serio 92, Ziarecki & Dziuny, Dre Jurell & Stainless Global, Vae Vistic, Opał, Gedz i wielu innych.

Delfinalia to doskonała okazja do integracji społeczności akademickiej oraz promocji kultury studenckiej. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które po latach wraca do naszego miasta, przynosząc ze sobą mnóstwo niezapomnianych wrażeń i atrakcji!


Źródło: Urząd Miasta Gdynia