UM Gdynia: Lokalny twórca Buns wyróżniony w
W samym sercu naszego miasta, gdzie aromat świeżo pieczonych drożdżówek miesza się z gwarem codziennego życia, znajduje się miejsce wyjątkowe. Cukiernio-kawiarnia Buns, znana z doskonałej kawy i niepowtarzalnych, własnoręcznie przygotowywanych bunsów, została właśnie uhonorowana prestiżową nagrodą w kulinarnym konkursie „Pomorskie Sztormy”. To dowód na to, że lokalne smaki i pasja mogą zdobyć uznanie daleko poza granicami naszego miasta.
  1. Cukiernio-kawiarnia Buns zdobywa nagrodę w konkursie „Pomorskie Sztormy”.
  2. Wyróżnienie przyznane w kategorii „Sztorm Kulinarny”.
  3. Gala wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności.
  4. Wydarzenie to celebracja wyjątkowych inicjatyw i talentów z naszego regionu.

Za sprawą swoich unikatowych, drożdżowych przysmaków, Buns wyróżnia się na kulinarnej mapie miasta. Założyciele, grupa przyjaciół z pasją do cukiernictwa i kawy, stworzyli miejsce, które szybko stało się lokalnym fenomenem. Adres przy ul. Świętojańskiej 59/1 to już nie tylko numer, ale symbol kulinarnego rzemiosła i miejsce spotkań miłośników słodkości.

„Pomorskie Sztormy”, plebiscyt organizowany przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto”, od lat docenia i promuje osoby, inicjatywy oraz instytucje, które wnoszą wyjątkową wartość do życia społeczności lokalnej. W tym roku, podczas uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności, nagrody trafiły do rąk tych, którzy swoją działalnością przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności i jakości życia w regionie.

Wśród innych wyróżnionych znaleźli się organizatorzy festiwali, inicjatywy ekologiczne, a także projekty naukowe i urbanistyczne. Każdy z laureatów, w tym Buns, otrzymał statuetkę zaprojektowaną przez renomowaną rzeźbiarkę Grażynę Tomaszewską-Sobko, co stanowi dodatkowe uhonorowanie ich pracy i pasji.

– Gratulujemy wszystkim laureatom dzisiejszego plebiscytu. Znaleźć się w takim gronie, to ogromny zaszczyt. Za każdą działalnością stoi przede wszystkim zespół i z tego miejsca chcemy podziękować naszej ekipie. Bez Was nie byłoby tu nas. Dziękujemy – mówiły podczas gali przedstawicielki cukiernio-kawiarni Buns.

Nagroda specjalna - Medal Karty Trójmiasta, trafiła do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, co podkreśla znaczenie integracji i współpracy w obrębie metropolii trójmiejskiej.

Wydarzenie to, jak co roku, stało się okazją do świętowania lokalnej społeczności i jej osiągnięć, a także przypomnieniem o sile, jaką niosą za sobą pasja i zaangażowanie. Cukiernio-kawiarnia Buns, z jej drożdżowymi specjałami, jest tego najlepszym przykładem.


Źródło: UM Gdynia