Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia DAR poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie. Spotkanie zorganizowała policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Gdyni-Chyloni. Celem akcji było pokazanie uczniom jak mądrze i bezpiecznie korzystać z zasobów wirtualnej sieci.

Dla większości młodych ludzi Internet stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Młodzi internauci korzystający z sieci, prawie każdego dnia poszukują w niej przeróżnych informacji, zawierają nowe znajomości, komunikują się między sobą. Nie zawsze niestety zdają sobie sprawę z szeregu zagrożeń, z jakimi może się łączyć nieodpowiedzialne korzystanie zasobów wirtualnej sieci.

Spotkanie policjantów z uczniami klas czwartych i ósmych Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia DAR, miało na celu przekazanie wiedzy, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z Internetu. Zajęcia poprowadzili dzielnicowi oraz funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komisariatu Policji w Gdyni-Chyloni. Mundurowi powiedzieli młodzieży między innymi o tym, jak nie paść ofiarą przestępców, jak nie narazić siebie i innych na niebezpieczne sytuacje, jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Dzielnicowi zwrócili uwagę na problem hejtu i mowy nienawiści. Ponadto przekazali wskazówki, jak zabezpieczyć się przed cyberprzemocą oraz do kogo się zgłaszać, gdy jesteśmy świadkami nadużyć w sieci.

Mamy nadzieję, że młodzież będzie skutecznie wykorzystywać zdobytą wiedzę w swoim życiu.