Jak urządzić salon w stylu boho?

Boho, jest stylem wnętrz który w ostatnim czasie zyskuje wielu zwolenników. Podczas urządzania, korzysta się z naturalnych materiałów, dużej ilości dodatków a w aranżacjach głównie panuje zamierzony chaos. Styl boho, przede wszystkim inspirowany jest barwami ziemi, przeważają naturalne kolory, drewniane materiały oraz masa naturalnych dodatków. Salon, w każdym mieszkaniu czy domu jest miejscem w którym najczęściej spędzamy czas, to właśnie dlatego do jego urządzania przykładamy tak dużą wagę. Jego wygląd, może sprawić nie tylko nam radość ale wszystkim, którzy będą nas odwiedzać. W jaki sposób urządzić salon w stylu boho?

Jakie wybrać meble i dodatki do salonu urządzonego w stylu boho?

Styl boho, to jasne kolory, inspirowane naturą, między innymi biele, beże oraz szarości pojawiają się w takich wnętrzach najczęściej. Wykorzystuje również etniczne wzory, ten styl uwielbia wszystko co naturalne. Naturalne tkaniny, materiały, motywy…bliskość z naturą przede wszystkim.

Przede wszystkim, wybieramy drewniane meble a nie meble stołowe, które mają widoczne słoje lub dodatki wykonane z rattanu na przykład drzwiczki. Rattan i wiklina, są bardzo istotnymi materiałami w stylu boho. Z nich, produkowane są fotele bujane czy różne stoliki, które idealnie wpisują się w ten styl.

Nie możemy również zapominać o dodatkach, które są również bardzo istotne. Koce czy poduszki z frędzlami w barwach naturalnych, to dopiero początek. Nie pomijajmy dużej ilości roślinności, która nie tylko będzie pasować ale również ma zdrowotne właściwości. Świetnie będą pasowały ręcznie robione dodatki, na przykład makramy czy kwietniki.

Celem stylu boho, jest bliskość z naturą, właśnie dlatego wybierajmy takie meble oraz dodatki, które to odzwierciedlają. W tym stylu, ograniczenia nie istnieją.

Podsumowując, styl boho charakteryzuje się:

  • kolory ziemi, wszystkie naturalne barwy oraz ich odcienie.
  • drewno,wiklina,rattan, juta czy trawa morska,
  • przytulne poduszki, koce,
  • dużo roślinności oraz dodatków z jej motywem,
  • bliskością z naturą.

Postaw na wygodę

Jeśli urządzamy swój salon od podstaw, musimy pamiętać że kluczową kwestią jest wygoda. Najważniejsze abyśmy czuli się wygodnie oraz bardzo komfortowo, przecież to właśnie w salonie spędzamy większość wolnego czasu, a styl boho bez wątpienia pozwoli nam to osiągnąć. Delikatne, bardzo przytulne materiały oraz inne elementy dekoracyjne nadadzą naszemu wnętrzu przytulny charakter i sprawią że będziemy chcieli tam przebywać. Styl boho jest również niezwykle praktyczny, możemy wykorzystać antyki czy inne nieużywane wiklinowe meble, kurzące się gdzieś na strychach. Jeśli urządzasz również swój taras w stylu boho należy pamiętać o jego zabezpieczeniu przed deszczem. Jednym z lepszych sposobów na zabezpieczenie mebli jest zadaszenie ogrodowe.