Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie odwiedzili podopiecznych Przedszkola „Oksfordzik”. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie, oraz edukowali dzieci na temat kontaktów z osobami obcymi. Największą atrakcją dla dzieciaków były policyjne kajdanki i inne elementy niezbędne do codziennej służby.

Bezpieczeństwo dzieci to zagadnienie bardzo istotne w pracy policyjnych specjalistów zajmujących się profilaktyką. Wizyty policjantów w gdyńskich przedszkolach na stałe wpisały się w kalendarz pracy specjalistów zajmujących się profilaktyką. Funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych, aby w sposób przestępny i zrozumiały edukować dzieci na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki wspólnie z policjantami uczą się bezpiecznych zachowań na drodze, poznają zagrożenia wynikające z kontaktu z osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami, interesują się też "tajnikami" służby stróżów prawa.

Tym razem policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie odwiedzili Przedszkole „Oksfordzik”. Dzieciaki z ogromną radością przyjęły funkcjonariuszy, którzy w atmosferze zabawy uczyli najmłodszych bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z kluczowych tematów było noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania mundurowi pozwolili dzieciom przymierzyć kajdanki oraz zaprezentowali pozostałe elementy używane w codziennej służbie.

Przedszkolaki odwdzięczały się uśmiechami i wyrazami sympatii. Każda wizyta u najmłodszych mieszkańców Gdyni to ważny krok w budowanie bezpieczeństwa i przyjaznego wizerunku policyjnego munduru stojącego na straży prawa.