1 października 2022 roku, w Ogólnopolskim Policyjnym Dniu Odblasków, startuje kampania społeczna Fundacji Trefl, nad którą patronat honorowy objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Kampania społeczna „Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze” kierowana jest do dzieci
w wieku przedszkolnym, ale też do ich starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, opiekunów nauczycieli i wychowawców. W jej ramach emitowany będzie animowany spot oraz przygotowana zostanie książeczka „Trefliki i dobre nawyki. Bezpieczeństwo na drodze”.

Bohaterami spotu będą postacie z serialu animowanego „Rodzina Treflików”, którzy opowiedzą dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Będzie on emitowany m.in. w telewizji publicznej, dzięki czemu treści kampanii dotrą również do mniejszych miejscowości, w których problem widoczności dzieci na drodze jest szczególnie ważny.Książeczkę „Trefliki i dobre nawyki. Bezpieczeństwo na drodze” oraz spot będzie można pobrać bezpłatnie ze strony www.edukacjaztreflikami.pl.

Spot „Oklaski za odblaski” od 1 października 2022 roku można oglądać na kanale „Rodziny Treflików” na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Będzie on również wyświetlany między innymi w wybranych ośrodkach zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych w całej Polsce. Zobaczą go także widzowie seansów familijnych w sieci kin Helios, a od listopada widzowie przed telewizorami.

Każdy może dołączyć do kampanii.

Poczytaj z dziećmi książeczkę i razem stwórzcie mapę bezpiecznej drogi w najbliższej okolicy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci na drodze. Jeżeli chcesz pokazać spot OKLASKI ZA ODBLASKI w swoim przedszkolu albo szkole, skorzystaj bez wahania!

Patronat honorowy nad kampanią objął Komendant  Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Partnerami akcji są: TVP ABC, Refloactive, Trefl SA.