Open’er Festival jest jedną z największych imprez muzycznych organizowanych na terenie naszego kraju. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy codziennie będzie czuwało kilkuset pomorskich policjantów.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem uczestników Festiwalu Opener codziennie będzie czuwało kilkuset pomorskich policjantów. Policjanci kierowani są przede wszystkim w rejony przyległe do miejsca imprezy oraz w rejony przemieszczania się jej uczestników. Szczególnym nadzorem objęte zostały dworce oraz plaża gdzie fani muzyki będą wypoczywali w przerwach pomiędzy koncertami. Policjanci  kierują ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach umożliwiając kierowcom sprawne poruszanie się po Gdyni. Funkcjonariusze z drogówki  badają stan trzeźwości kierowców wjeżdżających i wyjeżdżających z terenu imprezy.
Wydarzenia muzyczne, festiwale, koncerty szybko tracą swój urok, jeśli stajemy się ofiarą przestępstwa. Same działania służb porządkowych i Policji nie pozwolą uniknąć tragedii jeśli zachowanie bawiących się, będzie nieodpowiedzialne. Zadbajmy aby z festiwalu zabrać tylko barwne wspomnienia, a nie echo przykrych incydentów.
Imprezy masowe kojarzą się zazwyczaj ze wspaniałym przeżyciem i emocjami, często w aurze świetnej zabawy zapominamy, że to także od nas zależy bezpieczeństwo. Dlatego pamiętajmy o tym, aby przed udziałem w festiwalu zapoznać się z mapą wydarzenia, trzeba sprawdzić, gdzie znajdują się medycy, wyjścia ewakuacyjne, po to aby w przypadku zagrożenia dotrzeć w bezpieczne miejsce.
Pamiętaj!

  • Na miejscu masz prawo do pełnej i kompletnej informacji ze strony służb. Wszelkie zapytania w kwestiach bezpieczeństwa i organizacji możesz w każdej chwili kierować do funkcjonariuszy ochrony. Są oni również zobowiązani do natychmiastowej reakcji w momencie zagrożenia i niebezpiecznych incydentów. Powinni niezwłocznie podjąć działania w sytuacji złożenia skargi ze strony uczestników.
  • Ale pamiętajmy także o przyziemnych sprawach, m. in. o tym żeby zadbać o swoje mienie telefon, kartę płatniczą, klucze, dokumenty. Na teren festiwalu zabierajmy tylko te rzeczy, które są niezbędne i pilnujmy ich.
  • Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę samochodu lub jednośladu pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
  • Nie zażywajmy narkotyków i nie upijajmy się. Zawsze pilnujmy swojego napoju.
  • Znajdźmy czas na odpoczynek/relaks- pić dużo wody z uwagi na upały jej brak może być niebezpieczny dla naszego organizmu.
  • Nie zostawiajmy również osoby potrzebującej bez pomocy, w takim przypadku trzeba zgłosić się do służb informacyjnych lub pracownika ochrony.
  • Jeżeli jesteś świadkiem agresywnego, niebezpiecznego lub podejrzanego zachowania, poinformuj o tym pracownika ochrony.
  • Zwracaj uwagę na osoby znajdujące się wokół Ciebie. Jeśli widzisz kogoś, kto się źle czuje, zaprowadź go do medyków. Jeśli jest nieprzytomny, powiadom ochronę, która wezwie pomoc.
  • Zawsze powiadamiaj swoich znajomych, gdzie będą mogli Cię znaleźć.
  • Jeśli przyjedziesz na wydarzenia samochodem, rowerem, pozostaw go w oświetlonym, monitorowanym miejscu. W aucie na widoku nie pozostawiaj wartościowych rzeczy. Zanim odejdziesz od samochodu, zamknij go, w przypadku roweru, zadbaj o jego prawidłowe zabezpieczenie.