GCK Gdynia: Mała Gdyńska Filharmonia Berek czy oberek? Polskie tańce narodowe”
Mała Gdyńskie Filharmonia poranki muzyczne dla dzieci to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od sześciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.
KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter
Berek czy oberek? Polskie tańce narodowe”
3.04.2022, niedziela, godz. 11:00
Poranek muzyczny dla dzieci wypełnią polskie tańce narodowe kujawiak, oberek, mazur, krakowiak i polonez. W efektownych, kolorowych strojach zaprezentują się młodzi, zdolni tancerze, a nawet dzieci. Będzie to znakomita okazja aby na żywo zobaczyć w pięknych choreografiach wielu tancerzy. Widzimy się w kwietniu! Czeka Was kolorowy zawrót głowy.
Wykonawcy: Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar
Baletowe opowieści z Jasiem i Małgosią”
14.05.2022, niedziela, godz. 11:00** __**
Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają baletki i co to jest baletowa paczka, zapraszamy już w maju na niezapomniany poranek muzyczny dla dzieci. Przeniesiemy Was w bajkowy świat Jasia i Małgosi, w którym to mieszka leśny głos, dwa niesforne kotki, Baba Jaga i leśne skrzaty. Nie możecie tego przegapić.
Wykonawcy: Karolina Klawitter sopran, Donata Zuliani mezzosopran, Aleksandra Szymczewska fortepian, Tancerze Ogólnokształcące Szkoły Baletowej w Gdańsku Wrzeszczu
Muzyczne przeboje z bajkowego ekranu”
12.06.2022, niedziela, godz. 11:00** __**
Zapraszamy na koncert bajkowych przebojów Walta Disneya. W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego usłyszycie m.in. Meridę Waleczną, Pocahontas, Roszpunkę z Zaplątanych” i Herkulesa. Zaśpiewa dla Was wokalistka młodego pokolenia, absolwentka Wydziału Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku, Patrycja Ziniewicz.
Wykonawcy: Patrycja Ziniewicz wokal, Tomasz Jocz fortepian, Beniamin Baczewski gitara basowa i aranżacje, Tomasz Klepczyński klarnet, saksofon, Adam Golicki perkusja
Gdyńskie Centrum Kultury,
gck.gdynia.pl/mala-gdynska-filharmonia-poranki-muzyczne-dla-dzieci/
Ostatnie Artykuły

Bałtyk, 90 kilometrów na rowerze i finisz na plaży. Triathlon w Gdyni

Gdynia trafi do BBC. Morze, modernizm i ludzie z pasją

Biała flaga na wszystkich gdyńskich kąpieliskach. Woda ma 17–18°C

Pomorska metropolia coraz bliżej. Teraz samorządy muszą wykonać plan

Klif, mewy i morski zapach. Ziaja przygotowała kolekcję dla Gdyni

Rozbudowa ulicy Płk. Dąbka. Kierowców czekają etapowe zmiany

Poradnik bezpieczeństwa przetłumaczony na PJM. Ważny krok dla osób Głuchych

Gdyński jazz zanurzy się w kobiecej intuicji podczas Energa Ladies’ Jazz Festival 2026

Patrycja Zarychta wnosi jazz, soul i r’n’b do Gdyni.

Żeglarstwo bez barier. W Gdyni każdy może wyjść na wodę

Spotkanie w Gdyni z konsul honorową RP z Christchurch. W tle wspólna historia

Festiwal filmowy w Gdyni. Trzy wejściówki i różne ceny za seanse

152 nauczycieli przed komisjami. W Gdyni ruszył ważny egzamin

Truskawka kaszubska kończy sezon. W Gdyni odbędzie się festyn pełen smaków
Przydatne dane teleadresowe
- Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni - kontakt, godziny i procedury
- TBS Czynszówka Gdynia - kontakt, awarie, czynsze i dodatki mieszkaniowe
- Oddział Celny Graniczny Nabrzeże Bułgarskie w Gdyni - kontakt, godziny, usługi celne
- Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni - kontakt, poradnie, terapia
- Archiwum Państwowe w Gdańsku Oddział w Gdyni - kontakt, kwerendy, pracownia naukowa
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Gdyni-Oksywiu - kontakt, poradnie, rejestracja
