Filtry w maseczkach FFP3

W czasach epidemicznych posiadanie maseczki jest obowiązkiem, ponieważ nakaz jej noszenia obowiązuje obecnie wszystkie miejsca publiczne - sklepu, galerie, przychodnie czy transport miejski.

Jednak sama maska ma duże znaczenie w kwestii naszego własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa bliskich, bo maska masce nie równa. Maska materiałowa czy jednorazowa nie ochroni tak skutecznie przez bakteriami, jak maska posiadająca atest Unii Europejskiej, na przykład posiadająca filtr FFP3 maska ochronna.

Dzięki filtrowi FFP3 maska ochronna firmy Medivon sprawdzi się w wielu sytuacjach w dzisiejszym świecie, w tym także związanych z bezpieczeństwem zdrowia. Maska FFP3 jest w stanie odfiltrować 99,4% cząstek o wielkości 60-160 nanometrów, co sprawia, że chroni także przed koronawirusem - wirus SARS-COV-2 ma kształt kuli o średnicy między 60 a 140 nanometrów. Dzięki temu jest ona używana przez pracowników służby zdrowia, na przykład na salach operacyjnych lub w innych placówkach medycznych. Dzięki swojej skuteczności zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.

Ponadto maski oferowane przez firmę Medivon dzięki swojej konstrukcji i przyjaznemu materiałowi, z którego zostały wykonane, są elastyczne i wygodne w noszeniu. Są regulowane, przez co można dopasować ją do każdej twarzy. Posiadają także system zapobiegający parowaniu okularów, co ucieszy niejedną osobę domagającą się z zamglonym polem widzenia podczas długiego noszenia.