Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Przez weekend policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania „Motocykle”. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na to, czy motocykliści przestrzegają przepisów ruchu drogowego, czy są wyposażeni w ubiór zawierający elementy bezpieczeństwa osobistego oraz sprawdzą stan techniczny motocykli.

Dziś policjanci ruchu drogowego rozpoczynają działania „Motocykle”. Celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, z powodu nie przestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza przez kierujących motocyklami. Mundurowi podczas działań będą m.in. eliminować motocyklistów, którzy nie posiadają uprawnień do kierowania w wymaganej kategorii, a także sprawdzą stan techniczny pojazdów. Każde łamanie przepisów przez motocyklistów spotka się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy, którzy będą stosować zasadę „zero tolerancji”.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę. Jazda z nadmierną prędkością jest ogromnym zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ponadto kierowca w sytuacji zagrożenia często traci kontrolę nad pojazdem. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta podczas pomiaru prędkości