Wczoraj funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie amatorów szybkiej jazdy. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Wczoraj funkcjonariusze gdyńskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Stróże prawa byli w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Mundurowi sprawdzali również, czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.

Podczas działań policjanci skontrolowali 127 samochodów, wystawili 76 mandatów, z czego 63 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto za to samo wykroczenie skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie pracy, w przypadku trzech tzw. „piratów drogowych” funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy, ponieważ przekroczyli prędkość o ponad 50 km w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że brawurowa jazda niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta podczas pomiaru prędkości