Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wiele osób korzysta z beztroskiego wypoczynku oraz słonecznej pogody, jednak policjanci na Pomorzu przypominają, że koronawirus nie zniknął. Funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzą działania poświęcone walce z jego rozprzestrzenianiem, sprawdzają jak mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów, oraz apelują o rozwagę. Żeby ustrzec się przed kolejną falą epidemii należy stosować się do wprowadzonych obostrzeń, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Policjanci nieustannie prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Część obostrzeń została już zniesiona, natomiast inne w dalszym ciągu obowiązują. Przypominamy, że cały czas mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej i sklepach. W ramach prowadzonych działań policjanci nadal będą egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w sklepach, galeriach, na dworcach oraz w środkach komunikacji społecznej.

Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności. Pamiętajmy, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, wprowadzonych w związku ze stanem epidemii, policjanci będą stanowczo reagować.

 


  • Policjanci na kontroli obostrzeń
  • Policjanci na kontroli obostrzeń
  • Policjanci na kontroli obostrzeń