Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Dlaczego warto wymieniać opony na letnie. Poznaj ich zalety

Cała masa użytkowników pojazdów mechanicznych podchodzi do wymiany opon na letnie z dużą rezerwą i przymrużeniem oka. Nieufność wynika z braku zaufania do koncernów oponiarskich, które posądza się o łatwą chęć zysku. Czy faktycznie można pójść za tym głosem i odpuścić wymianę w sezonie letnim? Jakie są opinie ekspertów?

Warto wiedzieć więcej

Warunki drogowe w ciągu roku ulegają kolosalnym zmianom. Inaczej jeździ się zimą, gdy na drodze znajduje się śnieg oraz lód, a inaczej latem, gdy asfalt jest nagrzany do wysokiej temperatury lub nawierzchnia mokra jest od wody. W praktyce oznacza to, że potrzebne są różne rozwiązania oponowe. Logicznym jest wniosek, że kierowca powinien przystosować się do warunków panujących na zewnątrz po to, aby żyło mu się łatwiej i żeby nie narażać innych. Zalety opon letnich https://noweopony.pl/opony/letnie są bardzo wyraźne i dobrze jest zdać sobie z tego sprawę i zaprzestać całorocznej jazdy na ogumieniu zimowym. Dodatkowo, zakup opon letnich nie jest dzisiaj szczególnie mocno skomplikowany- nawet nie trzeba ruszać się z domu. https://noweopony.pl/ oferuje szeroki wachlarz możliwości, a ponadto trzeba powiedzieć, że produkty dostarczane są bezpłatnie na terenie całego kraju. Wystarczy kilka kliknięć i sprawa jest załatwiona.

Komplet zimowy przez cały rok- czy to w ogóle bezpieczne?

W przypadku podjęcia decyzji o jeżdżeniu przez cały rok z zimowym ogumieniem można stracić bardzo dużo. Latem występują całkiem inne warunki atmosferyczne i opona zimowa nie jest do nich przystosowana. Oznacza to tyle, że zimowa opona używana latem bardzo szybko się zużywa, co oznacza, że wkrótce konieczny będzie zakup nowego kompletu. Komplety zimowe nie radzą sobie również w warunkach deszczowych, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji- związanych nawet z utratą zdrowia lub życia. Warto więc jest rozważyć, czy faktycznie warto jest zaryzykować i przez cały rok jeździć na zimówkach.

Zbawienne opony letnie

Opony letnie natomiast skonstruowane są tak, aby zapewnić najlepsze warunki do jazdy w określonym czasie w ciągu roku. Nie ma tutaj miejsca na żadne kompromisy, co oznacza wysoką jakość. Jak to się dzieje? Do produkcji zostaje użyta twardsza mieszanka, co przyczynia się do dużo sprawniejszego korzystania z pojazdu w warunkach, kiedy asfalt jest nagrzany od słońca lub nawierzchnia jest mokra. Kierowca pewniej wchodzi w zakręty, bo przyczepność jest lepsza, a droga hamowania jest krótsza, co oznacza dużo bezpieczniejszą jazdę- a o to przecież w tym wszystkim chodzi, by dotrzeć bezpiecznie do domu. Dodatkowo, trzeba również zwrócić na mniejszy hałas opon podczas jazdy, co wpływa również na komfort kierowcy oraz pasażerów. Związane jest to ze zmniejszonym oporem powietrza, co przyczynia się także do osiągania lepszych osiągów paliwowych. Widać więc gołym okiem, że korzyści płynące ze zmiany kompletu ogumienia wraz z nadejściem nowego sezonu są wręcz ogromne. Jeśli nie przekonuje nas aspekt bezpieczeństwa, bo uważamy, że jeżdżąc bardzo ostrożnie można przetrwać cały rok na oponach zimowych, to być może przekona ten ekonomiczny- bo ten ma tutaj także bardzo duże znaczenie i mimo że początkowo wydamy więcej na nowy komplet, to pieniądze te bardzo szybko się zwrócą.