Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Policjanci od czwartku do niedzieli prowadzili na ulicach miasta wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze zwracali uwagę m. in. na trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, a także na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19.

Za nami Noc Sylwestrowa, a także pierwszy noworoczny weekend. Policjanci od czwartku prowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Poza przepisami w ruchu drogowym mundurowi zwracali uwagę na to, czy mieszkańcy Gdyni oraz osoby przebywające na terenie miasta stosują się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Podczas kilkudniowych działań policjanci odnotowali wykroczenia dotyczące głównie przekraczania dozwolonej prędkości. W trakcie pracy funkcjonariusze skontrolowali ponad 230 pojazdów, 7 osób pouczyli, a blisko 130 osób ukarali mandatami karnymi, z czego prawie 100 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali też 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów za zły stan techniczny. Ponadto policjanci zatrzymali 10 praw jazdy, z czego 9 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, a jedno za przekroczenie punktów karnych. Policjanci uniemożliwili jazdę kierującemu bez uprawnień i zatrzymali osobę poszukiwaną. Nie obeszło się również bez mandatów za lekceważenie obowiązku zakrywania ust i nosa, w tym przypadku mundurowi wystawili 37 mandatów karnych i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy o stosowanie się do przepisów oraz ostrożność na drodze. Wzmożony ruch pojazdów i pieszych w połączeniu z niekorzystnymi o tej porze roku warunkami pogodowymi mogą spowodować sytuacje zagrażające naszemu bezpieczeństwu. Dlatego przypominamy, że oprócz przestrzegania przepisów, bardzo ważne jest dbanie o stan techniczny samochodów. Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, dlatego bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do przepisów. Zadbajmy wspólnie o to, aby ten rok był dla nas spokojny i bezpieczny.

  • Zdjęcie przedstawiające biały napis Policja na niebieskim tle