Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Piasek niezbędny na budowie

Piasek jest jednym z surowców najpotrzebniejszych na budowie. Wykorzystuje się go do wielu prac w domu i ogrodzie, a także do wykonywania fundamentów, chodników lub dróg. Dobierając odpowiedni typ piasku do wykonywanych czynności, tworzy się spoiwa o określonej trwałości i twardości. Co warto wiedzieć o wykorzystaniu piasku na budowie?

  1. Piasek płukany i siany
  2. Najlepsze kruszywa z dostawą na budowę

Piasku używa się w budownictwie od setek lat. Naturalny i łatwo dostępny surowiec jest niezbędnym składnikiem wielu zapraw, tynków oraz wylewek. Dzięki niemu uzyskuje się pożądany stopień twardości i gęstości masy budowlanej. Co jeszcze powinno się wiedzieć o piasku na budowie?

Piasek płukany i siany

Żwirownia taka jak Logmar oferuje swoim klientom piasek płukany i siany. Surowiec jest odpowiednio oczyszczony i przygotowany do używania na budowach oraz podczas wykonywania prac związanych z układaniem kostki brukowej etc. Piasek płukany jest dostępny w niskiej cenie, co zachęca do jego wykorzystywania niemalże w każdym sektorze budownictwa. Stosuje się go równie często co pospółkę, żwir i czarnoziem.

Wybierając kruszywo w żwirowni, można postawić na piasek płukany lub siany. Piasek płukany ma drobne ziarna i sprawdza się znakomicie do mieszania wylewek i tynków. Jego zastosowanie finalnie przekłada się na gładszą powierzchnię. Piasek siany jest natomiast przeznaczony do zagęszczania. Cechuje się grubszymi ziarnami, dlatego tworzy się z niego wytrzymały beton oraz zaprawy do murowania.

Piasek z pozoru wydaje się mało skomplikowanym surowcem, jednak to dzięki niemu różne kruszywa nabierają po zmieszaniu z wodą nowych właściwości. Uziarnienie piachu wpływa na wytrzymałość betonu, jego szczelność i odporność na pękanie.

Najlepsze kruszywa z dostawą na budowę

Ze względu na dużą wagę dostarczenie piasku na budowę wymaga posiadania ciężkiego sprzętu. Żwirownia dysponuje ciężarówkami i innymi maszynami, które umożliwiają bezproblemowe dostarczenie pod wskazany adres. Dowóz dotyczy zarówno piasku płukanego o średnicy ziaren 0-2 mm, jak i sianego - oba typy kruszywa są dostępne już w cenie kilkunastu złotych za tonę.

Żwirowania dostarcza na budowy również inne kruszywa niż piasek. Klienci mogą zamówić także czarnoziemy, żwir, pospółkę, grys, tłuczeń i kruszbet. Dzięki temu w jednym miejscu zakupi się wszelkie surowce, niezbędne do utwardzenia i zabezpieczenia podłoża przed wilgocią, wykonania zapraw i wylewek, a także chodników, podjazdów oraz innym elementów architektonicznych.