Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Podłoga z drewna w mieszkaniu na wynajem – czy to ma sens?

Zwykle mieszkania na wynajem staramy się wykończyć za jak najmniejsze pieniądze wiedząc, że od czasu do czasu remont – również generalny – będzie niezbędny; ludzie mają bowiem tendencję do nieszanowania czyjejś własności. Czy jednak panele i nudne, zwykłe płytki to jedyne rozwiązanie w takich miejscach?

A może podłogi drewniane?

Jeśli wciąż się wahasz – niepotrzebnie. Zastosowanie podłogi drewniane może mieć wiele korzyści – również wymiernych. Ponieważ podłogi drewniane doskonale się prezentują, jednocześnie podnoszą wizualną i estetyczną wartość mieszkania – masz więc pewność, że jeśli na podłodze zamiast płytek czy paneli znajdą się właśnie drewniane deski czy lita podłoga, za wynajem takiego lokalu możesz wziąć znacznie więcej. Nie musisz się martwić o konsekwencje – o ile panele, które się zetrą lub zniszczą ściągasz i zakładasz nowe - podłogi drewniane wystarczy odnowić i polakierować, a będą wyglądały, jakbyś dopiero co je położył. Nie musisz również martwić się o utrzymanie czystości - podłogi drewniane, a szczególnie deski trójwarstwowe, doskonale radzą sobie w trudnych, wilgotnych warunkach. Z powodzeniem mogą być zastosowane na przykład w kuchni.

Podłogi drewniane – łatwe do utrzymania w czystości

O czystość w przypadku podłóg wykonanych z drewna jest jeszcze prościej niż w przypadku paneli. Wystarczy im regularne odkurzanie oraz przecieranie wilgotną szmatką z dodatkiem odpowiednich detergentów.