Policja Gdynia: 41 mandatów karnych to wynik wczorajszych działań policjantów ruchu drogowego

1 min czytania

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdyni i Sopotu przeprowadzili działania międzypowiatowe Prędkość”. Mundurowi podczas akcji szczególnym nadzorem objęli odcinek łączący oba powiaty, gdzie kierowcy nie przestrzegają znaków drogowych ograniczających prędkość.

Od rana w środę trwały międzypowiatowe działania Prędkość”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz Komendy Miejskiej Policji w Sopocie prowadzili na pierwszej zmianie wzmożone kontrole z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych. Akcja była prowadzona na odcinku łączącym oba powiaty.

Podczas pracy mundurowi z Gdyni skontrolowali 67 samochodów, a w 41 przypadkach dotyczyły przekroczenia prędkości, za które policjanci wystawili mandaty. W trakcie działań funkcjonariusze drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 1 prawo jazy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto mundurowi zatrzymali do kontroli osobę, która kierowała mimo cofniętych uprawnień.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.

Komenda Miejska Policji w Gdyni,

gdynia.policja.gov.pl/m17/informacje/wiadomosci/93120,41-mandatow-karnych-to-wynik-wczorajszych-dzialan-policjantow-ruchu-drogowego.html

Autor: krystian